Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Belgijki liderkami grupy, w grupie B wszystkie drużyny z tym samym bilansem

Siatkarki Belgii pokonały 3:1 reprezentację Szwecji i z dwoma zwycięstwami na koncie są liderkami grupy A Złotej Ligi Europejskiej na półmetku rozgrywek. Ciekawa sytuacja wytworzyła się w grupie B. Rumunia pokonała na wyjeździe 3:1 reprezentację Czech i obecnie wszystkie trzy zespoły w tej grupie mają na swoim koncie po jednej wygranej, 3 punkty i identyczny bilans setów – 4:4.

Belgijki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z reprezentacją Szwecji. Podopieczne trenera Gerta van de Broeka wygrały pierwszego seta do 22, a w drugiej partii całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku, pokonując rywalki do 14.

W trzecim secie Szwedki do boju poderwała Isabelle Haak, która w całym spotkaniu zdobyła 31 punktów. Przyjezdne wygrały tego seta do 20 i nadal pozostawały w grze. Potem jednak gospodynie znów doszły do głosu, a rywalki zupełnie nie mogły zatrzymać świetnie dysponowanej Britt Herbots. Belgijki wygrały tego seta do 17 i całe spotkanie 3:1, obejmując na półmetku rozgrywek samodzielnie fotel lidera grupy A. Herbots zdobyła w całym spotkaniu 37 punktów, będąc niekwestionowaną liderką zespołu.

Belgia – Szwecja 3:1
(25:22, 25:14, 20:25, 25:17)

Siatkarki Rumunii do Czech pojechały mając na koncie dość niespodziewaną porażkę ze Słowacją. Z kolei Czeszki pokonały Słowację i liczyły na drugą wygraną w rozgrywkach. Pierwszy set jednak przebiegał wyraźnie pod dyktando przyjezdnych, które wygrały do 17. Czeszki odegrały się w drugiej partii i to one nie dały szans rywalkom, wygrywając 25:15 i wyrównując stan spotkania. Dobrze radziła sobie Gabriela Orvosova, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów.

Potem sytuacja znów się odwróciła. Do walki swój zespół poderwała Adelina Budai-Ungurean (20 pkt.). Rumunki wygrały trzecią i czwartą partię do 18 i zgarnęły trzy cenne punkty. Po tym meczu wszystkie trzy zespoły grupy B mają po jednej wygranej i po trzy punkty. Co ciekawe wszystkie zespoły mają również identyczny bilans setów 4-4. O awansie do turnieju finałowego zadecyduje więc runda rewanżowa.

Czechy – Rumunia 1:3
(17:25, 25:15, 18:25, 18:25)