Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Złota i Srebrna LE K: Czeszki z pierwszą porażką, Bośnia gorsza od Portugalii

Złota i Srebrna LE K: Czeszki z pierwszą porażką, Bośnia gorsza od Portugalii

fot. CEV

W Złotej Lidze Europejskiej reprezentacja Czech po zaciętym meczu przegrała z Chorwacją 2:3. Była to ich pierwsza porażka w rozgrywkach, która nie miała żadnego wpływu na miejsce w tabeli. Chorwacja zachowała szanse na awans do turnieju finałowego, w swoim ostatnim spotkaniu grupowym zmierzy się Węgierkami. Bośnia i Hercegowina musiała uznać wyższość Portugalii, przegrała z tą reprezentacją i zakończyła rozgrywki na drugim miejscu.

Złota Liga EuropejskaMecz w pierwszym secie ułożył się po myśli Czeszek, prowadziły one 10:6. Ich rywalki pomimo ambitnej gry nie potrafiły zniwelować strat i traciły dystans punktowy. Chorwatki miały duże z przyjęcie, myliły się w ataku. Seta skutecznym zbiciem zakończyła Andrea Kossanyiova. W drugiej partii spotkania od samego początku na boisku dominowały Chorwatki, ich grę napędziła Samanta Fabris (6:1). W reprezentacji Czech szwankowało przyjęcie, mnożyły się błędy własne. Z biegiem czasu do głosu doszły Czeszki ich liderką była Veronika Trnkova, dzięki niej był remis 23. W grze na przewagi lepsze okazały się być Chorwatki, które tym samym doprowadziły do remisu w meczu. Wygrana druga partia spotkania napędziła Chorwację. Reprezentantki tego kraju punktowały w bloku oraz ataku i zbudowały sobie przewagę (4:1). Czeszki przez dłuższy czas goniły swoje rywalki i wyrównały stan rywalizacji na 10:10. Do stanu 19:19 toczyła się gra punkt za punkt. W końcówce po raz kolejny lepsze były Chorwatki, odrzuciły one od siatki swoje przeciwniczki i wygrały po skutecznym bloku Bozany Butzigan. Czeszki chcąc myśleć o pozostaniu w tym meczu musiały wygrać seta numer cztery i tak też się stało, lepsza dyspozycja w ataku oraz w polu serwisowym zadecydowały o wygranej gospodyń. W tie-breaku gra falowała, szybciej swoje emocje opanowały Chorwatki, odskoczyły na kilka punktów (13:10). Przewagę tą utrzymały do końca spotkania i dopisały do swojego konta cenne dwa punkty. Była to pierwsza porażka Czeszek w tegorocznych rozgrywkach. Nie zmieniła ona nic ponieważ podopieczne Ioannisa Athanasopoulosa wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie.

Czechy – Chorwacja 2:3
(25:20, 25:27, 21:25, 26:24, 12:15)

Składy zespołów:
Czechy: Kossanyiova (16), Hodanova (18), Trnkova (15), Orvosova (13), Valkova (3), Simonova (3), Dostalova (libero) oraz Jehlarova (5), Kojdova (3), Bajusz i Chevalierova (libero)
Chorwacja: Butigan (16), Peric (4), Ikic (21), Dumanicic (7), Fabris (25), Milos (14), Bozicevic (libero) oraz Pavicic, Mlinar, Samadan i Deak

W pierwszym secie od samego początku na boisku dominowała reprezentacja Węgier. Ostatnia drużyna tabeli grupy C,  skuteczniej zagrała na siatce, punktowała w bloku oraz w polu zagrywki. Białorusinki były tłem dla dobrze dysponowanych rywalek, z kretesem przegrały pierwszą część meczu w stosunku 14:25. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka poszły za ciosem. Na początku drugiego seta prowadziła reprezentacja Białorusi 10:7, w polu zagrywki punktowała Anastazja Kananowicz. Węgierki szybko odpowiedziały i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (15:12). Białorusinki miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku, seta zakończyła niezawodna Eszter Pekarik. Trzeci set był ostatnim w tym meczu, gra obu ekip falowała, szybciej do głosu doszły Węgierki. Ich mocnymi atutami była gra na siatce oraz w bloku (11:7). Do końca seta trwała dominacja Węgierek, wygrały one tę część spotkania w stosunku 25:16, a cały mecz 3:0. Dzięki tej wygranej wyprzedziły one Białoruś w tabeli i zajmują trzecie miejsce.

Węgry – Białoruś 3:0
(25:14, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
Węgry: Vezsenyi (12), Bagyinka (2), Torok (10), Gyimes (7), Pekarik (7) Kiss (13), Toth (libero) oraz Szuc, Nemeth (1), i Juhar (libero)
Białoruś: Władyka (3), Wakulka, Katsiuczik (2), Lapato (1), Dawyskiba (10), Miniuk (4), Panasenka (libero) oraz Tupikina (9), Kananowicz (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Złotej Ligi Europejskiej kobiet, gr. C


Srebrna Liga Europejska:

Portugalia w pierwszej partii spotkania miała lepsze przyjęcie, skuteczniej zagrała w ataku i dzięki tym elementom wygrała tę część zmagań. Z dobrej strony pokazała się Maria Lopes, która była motorem napędowym swojej reprezentacji. W drugiej partii tego starcia role na boisku odwróciły się. Swoją wyższość zademonstrowała reprezentacja Bośni i Hercegowiny. Dajana Bosković nie zwalniała ręki w ataku, jej koleżanki punktowały w bloku i wygrały seta numer dwa w stosunku 25:17. W kolejnej partii tego starcia górą były Portugalki, w ich szeregach na dobre rozegrała się Maria Lopes. Bośniaczki chcąc myśleć o pozostaniu na pierwszym miejscu musiały wygrać czwartego seta. Ta sztuka im się nie udała. Pomimo dobrej dyspozycji w bloku oraz skutecznej gry Bosković przegrały one seta i cały mecz.

Portugalia – Bośnia i Hercegowina 3:1
(25:21, 17:25, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
Portugalia: Cavalcanti (8), Couto, Vale (7), Hurst (16), Rodrigues (8), Lopes (17), Resende (libero) oraz Pereira (1), Durao (4), Maia (7)
Bośnia i Hercegowina: Paradżik (10), Bożic (3), Radiśković (11), Selimović (15), Boskovic (16), Isanovic (1), Ivković (libero) oraz Hadżić, Begić (1) i Babic (2)

Estonia zgodnie z planem pokonała ostatnią Łotwę 3:1. Pierwszą partię na przewagi wygrała Łotwa, drugą ich rywalki. Warto dodać że był to pierwszy wygrany set w tych rozgrywkach ekipy Estonii. Kolejne dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne trenera Lorenzo Micelliego. Estonki lepiej zagrały w bloku (9-3), w polu zagrywki dominowały ich rywalki (8-2). Bardzo duża ilość błędów własnych – aż 39 miała istotny wpływ na porażkę Łotwy. Najwięcej punktów dla Estonii zdobyła Liis Kullerkann – 15, dla Łotwy Jurdża -24. Łotwa zajęła ostatnie miejsce w grupie B, a Łotwa z 9 punktami zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Estonia – Łotwa 3:1
(26:24, 24:26, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:
Estonia: Millen (13), Liis Kullerkann (15), Pertens (1), Laak (12), Vahiila, Pill 97) Nolvak (libero) oraz Monnakmae (1), Paalo (1), Kadi Kullerkaan (7), Kuivonen (4) i Kangro (libero)
Łotwa: Paula Neciporuka (9),  Dambrehte (1), Jurdża (24), Reknere, Rita (5), Petra Neciporuka (17), Kramena (libero) oraz Sveigere, Dolotowa, Czola (7), Pridatko (2), i Zvaizgne (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Srebrnej Ligi Europejskiej kobiet, gr. B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę