Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Žiga Štern: Życie w północno-wschodniej części Polski nie jest złą opcją

Žiga Štern: Życie w północno-wschodniej części Polski nie jest złą opcją

W meczu 17. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów. 11 punktów dla suwalskiego zespołu zdobył Žiga Štern. Słoweniec przyjmował ze skutecznością 58%, zaś w ataku wykręcił 53%. Do dorobku drużyny dołożył również 2 bloki. W rozmowie z serwisem plusliga.pl przyjmujący skomentował spotkanie z Resovią oraz opowiedział o tym, jak życie mu się w Suwałkach.

Boyer rozmontował Ślepsk

Po wysoko przegranym pierwszym secie w drugiej partii Ślepsk Suwałki zaprezentował się dużo lepiej. Drużyna Šterna wygrała 25:21 i liczyła na utrzymanie dobrej passy w kolejnych odsłonach meczu. Wtedy jednak do akcji wkroczył Stephen Boyer. – W trzecim secie pogrążyła nas seria udanych zagrywek Stephena Boyera, z którymi kompletnie nie mogliśmy sobie poradzić. Po takim ciosie (7 punktów z rzędu – przyp. red.) ciężko było nam pozostać w meczu. W końcówkach zarówno trzeciego, jak i czwartego seta rywale pokazali swoją siłę. Myślę, że i tak dzielnie walczyliśmy, ale mogliśmy się pokusić o lepszy wynik – ocenił mecz Žiga Štern.

Niewiele brakło, aby suwałczanie doprowadzili do tie-breaka. W kluczowych akcjach czwartego seta lepsi okazali się jednak rzeszowianie. Štern podkreślił, że w trzecim i czwartym secie Resovia udowodniła, że jest zespołem lepszym i zasłużenie zainkasowała komplet punktów.

Słoweniec dodał, że jego zespół niezmiennie walczy o miejsce, które uprawni go do gry w fazie play-off. – Teraz czeka nas seria meczów z zespołami, które są jak najbardziej w naszym zasięgu. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy i wysiłkowi całego zespołu na treningach, a potem w meczach, będziemy w stanie wywalczyć ważne punkty, które poprawią nasze miejsce w tabeli.

Suwałki – zimno, ale przyjemnie

W dotychczasowej karierze Žiga Štern grał w zdecydowanie cieplejszych miejscach świata. Słoweniec przyznał, że zaadaptowanie się do warunków pogodowych nie jest łatwe, ale zaznaczył, że klub z Suwałk dba o swoich zawodników pod każdym względem. – Powiedziałbym, że adaptacja do tych warunków pogodowych nie jest łatwa, ale klub jest bardzo dobrze zorganizowany i dba o to, żebyśmy mieli jak najlepsze warunki do pracy i życia. Na pewno Suwałki są dużo chłodniejszym miejscem niż inne w Europie, w których do tej pory miałem okazję grać. Dodatkowo jesteśmy położeni dość daleko od wielu klubów, więc wyjazdy na mecze są ciężkie. Ale ogólnie życie w północno-wschodniej części Polski nie jest złą opcją – ocenił.

źródło: opr. własne, plusliga.pl