Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trzy zespoły wciąż niepokonane w II lidze kobiet

Trzy zespoły wciąż niepokonane w II lidze kobiet

W II lidze kobiet pozostały trzy drużyny, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Są to AZS AWF Warszawa, Libero Aleksandrów Łódzki oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski. Wszystkie one są liderami lub wiceliderami (Tomasovia) swoich grup. W grupie 1. na pierwszym miejscu tabeli znajduje się zespół Pałacu II Bydgoszcz, który ma już na swoim koncie jedną porażkę.

W grupie 1. II ligi kobiet na inny termin przełożono dwa spotkania 8. kolejki rozgrywek. Gedania Gdańsk zagra z UKS-em ZSMS Poznań pod koniec listopada, a Energetyk II Poznań z Sokołem Mogilno dopiero 9 grudnia. Mecz UKŻPS-u Kościan z Wieżycą Stężyca rozegrano już w zeszłym poniedziałek, górą były siatkarki z Kościana, które pokonały rywala 3:1. W sobotę udało się rozegrać trzy mecze 8. kolejki. Szamotulanin Szamotuły pokonał AZS UMK Toruń 3:1 i awansował na 5. miejsce w tabeli. Torunianki zajmują miejsce ostatnie i wciąż czekają na pierwszą wygraną w tym sezonie. Swój mecz przegrał również APS Rumia, który podobnie jak AZS UMK pozostaje wciąż bez wygranej. Siatkarki z Rumi na własnym terenie uległy 1:3 SMS-owi Police. Lider tabeli grupy I, Pałac II Bydgoszcz, pokonał za trzy punkty (3:1) Truso Elbląg i ma w tabeli punkt przewagi nad rywalkami z Kościana (i dwa mecz rozegrane mniej). Aż dwa z czterech setów w Bydgoszczy kończyły się po walce na przewagi. W niedzielę rozegrano zaległe spotkanie 6. kolejki, w którym UKŻPS Kościan pokonał APS w Rumi 3:1.

W grupie 2. nie zwalnia zespół AZS-u AWF Warszawa. Podopieczne trenerów Artura Wójcika i Piotra Najmowicza wygrały piąty mecz z rzędu bez straty seta i są liderem tabeli. Tym razem akademiczki rozprawiły się we własnej hali w trzech setach z LTS Legionovią Legionowo. Również w trzech setach zakończył się mecz w Węgrowie, w którym Nike pokonała AZS LSW Warszawa. Węgrowianki obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Gorycz trzeciej już porażki musiały przełknąć siatkarki AZS AWF z Białej Podlaskiej. Przegrały one po zaciętym meczu 2:3 z Chemikiem Olsztyn i spadły na 4. miejsce w tabeli. Tie-break potrzebny był również do wyłonienia zwycięzcy meczu pomiędzy Ósemką Siedlce i Spartą Warszawa. Ostatecznie lepsze okazały się stołeczne siatkarki, dla których była to już szósta wygrana w tym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Strzałkowskiego zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli. Mecz BAS-u Białystok z Krótką Mysiadło został przełożony na inny termin. W ten weekend pauzował zespół Wojskowych Warszawa.

Lider grupy 3. Libero Aleksandrów Łódzki miał pauzować w ten weekend, ale w niedzielę rozegrał zaległy mecz w Dąbrowie Górniczej. Podopieczne duetu trenerskiego Maciej Tietianiec – Izabela Kowalińska wygrały z MKS-em w jego hali 3:1 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. Dąbrowianki dzień wcześniej grały w Oławie, gdzie pokonały Sobieskiego również 3:1 i przywiozły cenne trzy punkty. Punkt straty do lidera mają siatkarki Jedynki Siewierz. W sobotę rozegrały zacięte spotkanie z Sokołem Katowice, które rozstrzygnęły na swoją korzyść w tie-breaku. Z drugiego zwycięstwa w tym sezonie mogły cieszyć się zawodniczki z Łasku, Łaskovia dość łatwo w trzech setach rozprawiła się z NTSK Nysa i pnie się w górę tabeli. W trzech setach rozstrzygnęło się również spotkanie w Kaliszu pomiędzy rezerwami MKS-u a drugim zespołem #VolleyWrocław. Górą były wrocławianki, dla których była to pierwsza wygrana i pierwsze punkty w tym sezonie. Mecz Chełmca Wałbrzych z Volleyem Świdnica został przełożony na inny termin.

Wszystkie mecze 8. kolejki (a nawet dwa więcej) udało się rozegrać w ten weekend w grupie 4. Wyprawę na Lubelszczyznę siatkarki Silesii Volley rozpoczęły od piątkowej wygranej 3:0 z AZS-em UMCS Lublin, co dało im pozycję lidera. Dzień później również w trzech setach uległy Tomasovii Tomaszów Lubelski, która ma jeden mecz rozegrany i punkt straty w tabeli do zespołu z Mysłowic. Jednopunktową stratę do lidera mają również zespoły Wisły Kraków i SMS PZPS II Szczyrk. Podopieczne Magdaleny Śliwy wygrały w sobotę we własnej hali po zaciętej walce 3:2 z Popradem Stary Sącz (16:14 w tie-breaku). Uczennice ze Szczyrku z kolei przywiozły trzy punkty z Lublina, gdzie pokonały miejscowy AZS UMCS 3:1. W drodze powrotnej siatkarki SMS-u zahaczyły o Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie również 3:1 wygrały z miejscowym KSZO w zaległym spotkaniu 5. kolejki. Kryzys formy przeżywa Pogoń Proszowice, która doznała piątej już porażki w tym sezonie. Tym razem uległa 0:3 Maratonowi Krzeszowice we własnej hali i ma dwa punkty przewagi nad ostatnim w tabeli KSZO. W Jarosławiu zespół SAN Pajdy II prowadził już 2:1 z Jedynką Tarnów, uległ jednak rywalkom po tie-breaku.