Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cztery zespoły dokończą sezon w Grecji

Cztery zespoły dokończą sezon w Grecji

Grecka federacja siatkówki zdecydowała jakiś czas temu, że rozgrywki siatkarzy powinny zostać dokończone. Wczoraj zadecydowano, że sezon dokończą cztery najlepsze zespoły w momencie przerwania rozgrywek. Powalczą one w półfinałach i potem w finale o mistrzostwo kraju. Rozgrywki siatkarek zostały już zakończone – tytuł mistrzowski przyznany został zawodniczkom Olympiacosu Pireus.

Dwa tygodnie temu grecka federacja zadecydowała o zakończeniu rozgrywek siatkarek i woli dokończenia ligi siatkarzy. Nie były jednak znane szczegóły tych rozwiązań. Dziś już wiemy, że w żeńskiej ekstraklasie zostaną przyznane medale.

Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki Olympiacosu Pireus, które w momencie przerwania rozgrywek znajdowały się na pierwszym miejscu w tabeli. Wicemistrzem kraju został AO Thiras Santorini, który tuż przed pandemią przegrał wyjazdowy mecz z Olympiakosem 1:3. Jak się okazało to spotkanie zadecydowały o mistrzostwie Grecji. Brązowe medale odbiorą siatkarki Panathinaikosu Ateny.

Inne rozwiązanie zastosowano do przerwanej na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej ekstraklasy siatkarzy. Postanowiono, że w skróconym play-off zagrają cztery pierwsze drużyny z tabeli w momencie przerwania rozgrywek. Pary półfinałowe stworzą Olympiacos Pireus i Foinikas Syrok oraz PAOK Saloniki i Panathinaikos Ateny.

Zespoły rywalizować będą do dwóch wygranych meczów, a wszystkie spotkania mają zostać rozegrane w neutralnej hali w Atenach. Mecze finałowe mają już odbywać się w halach zespołów, które walczyć będą o złote medale. Postanowiono, że po tym sezonie żaden zespół nie spadnie do niższej ligi. Grecja jest jedynym krajem europejskim, który zdecydował się na dokończenie rozgrywek siatkarskich mimo pandemii koronawirusa.