Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cztery zespoły dokończą sezon w Grecji

Cztery zespoły dokończą sezon w Grecji

fot. volleyleague.gr

Grecka federacja siatkówki zdecydowała jakiś czas temu, że rozgrywki siatkarzy powinny zostać dokończone. Wczoraj zadecydowano, że sezon dokończą cztery najlepsze zespoły w momencie przerwania rozgrywek. Powalczą one w półfinałach i potem w finale o mistrzostwo kraju. Rozgrywki siatkarek zostały już zakończone – tytuł mistrzowski przyznany został zawodniczkom Olympiacosu Pireus.

Dwa tygodnie temu grecka federacja zadecydowała o zakończeniu rozgrywek siatkarek i woli dokończenia ligi siatkarzy. Nie były jednak znane szczegóły tych rozwiązań. Dziś już wiemy, że w żeńskiej ekstraklasie zostaną przyznane medale.Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki Olympiacosu Pireus, które w momencie przerwania rozgrywek znajdowały się na pierwszym miejscu w tabeli. Wicemistrzem kraju został AO Thiras Santorini, który tuż przed pandemią przegrał wyjazdowy mecz z Olympiakosem 1:3. Jak się okazało to spotkanie zadecydowały o mistrzostwie Grecji. Brązowe medale odbiorą siatkarki Panathinaikosu Ateny.

Zobacz również:
Wyniki i tabela greckiej ekstraklasy siatkarek

Inne rozwiązanie zastosowano do przerwanej na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej ekstraklasy siatkarzy. Postanowiono, że w skróconym play-off zagrają cztery pierwsze drużyny z tabeli w momencie przerwania rozgrywek. Pary półfinałowe stworzą Olympiacos Pireus i Foinikas Syrok oraz PAOK Saloniki i Panathinaikos Ateny.

Zespoły rywalizować będą do dwóch wygranych meczów, a wszystkie spotkania mają zostać rozegrane w neutralnej hali w Atenach. Mecze finałowe mają już odbywać się w halach zespołów, które walczyć będą o złote medale. Postanowiono, że po tym sezonie żaden zespół nie spadnie do niższej ligi. Grecja jest jedynym krajem europejskim, który zdecydował się na dokończenie rozgrywek siatkarskich mimo pandemii koronawirusa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela greckiej ekstraklasy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę