Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zespół z Mielca skompletował przyjęcie

fot. Michał Szymański

SPS Stal Mielec kontynuuje budowanie składu na nowy sezon. Do zespołu dołączyły dwie nowe siatkarki – Adrianna Muszyńska oraz Rozalia Hnatyszyn. Obie występują na pozycji przyjmującej. Tym samym na tej pozycji mielecki pierwszoligowiec ma już komplet siatkarek.

SPS Stal Mielec jest coraz bliżej skompletowania składu na sezon 2021/2022. Wiadomo już, że nowym trenerem pierwszoligowca został Przemysław Michalczyk. W drużynie po minionych rozgrywkach zostało sześć siatkarek. Wcześniej ogłoszono nazwiska trzech nowych zawodniczek. W ostatnim czasie do tego grona dołączyły dwie przyjmujące – Adrianna Muszyńska i Rozalia Hnatyszyn.Adrianna Muszyńska urodziła się 22 marca 1998 roku w Płocku. Przygodę z siatkówką rozpoczęła od gry w rodzimym klubie MUKS Volley Płock. W latach 2013-2017 była młodzieżową reprezentantką kraju. W sezonie 2017/2018 Adrianna dołączyła do ekstraklasowego zespołu Budowlani Łódź, z którym, tuż przed rozpoczęciem sezonu, zdobyła Superpuchar, pokonując mistrza kraju Chemik Police. Z drużyną Budowlanych zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski, zapewniając sobie grę w europejskich pucharach, a także Puchar Polski w 2018 roku. W sezonie 2018/2019 grała w drużynie Karpat Krosno, a następnie przeniosła się do Poznania. Miniony sezon spędziła na ekstraklasowych boiskach w drużynie MUKS Joker Świecie i zagrała w 17 spotkaniach.

Rozalia Hnatyszyn urodziła się 17 sierpnia 2000 roku w Gdyni. Mierząca 185 cm zawodniczka, rozpoczęła swą siatkarską przygodę w zespole Trefla Gdyni, potem grała w drużynie Gedanii Gdańsk, a następnie przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk, gdzie spędziła cztery lata. W kategoriach młodzieżowych była powoływana do kadry narodowej, z którą uczestniczyła w mistrzostwach Europy i świata. Debiut na parkietach ekstraklasy zaliczyła z drużyną Enei PTPS Piła, a ostatnie półtora roku spędziła w I lidze w zespołach MKS SAN-Pajda Jarosław i Częstochowianki Częstochowa. W minionym sezonie rozegrała 20 spotkań, zdobywając 241 punktów. Teraz nasza nowa przyjmująca wzmocni szeregi Stali Mielec.

Obecny skład SPS Stali Mielec:
rozgrywające: Aleksandra Stachowicz, Dominika Mras
przyjmujące: Julita Molenda, Katarzyna Bryda, Adrianna Muszyńska, Rozalia Hnatyszyn
środkowe: Paulina Stroiwąs, Katarzyna Urbanowicz, Wioletta Lach
atakujące: Sandra Szczygioł
libero: Olga Samul

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2021/2022

źródło: opr. własne, stalmielec.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę