Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zespół z Bielska-Białej najlepszy w Goleniów Cup

Zespół z Bielska-Białej najlepszy w Goleniów Cup

Po raz drugi w historii Goleniów Cup wygrał BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Siatkarki te udział w turnieju rozpoczęły od porażki z Grupą Azoty Chemikiem Police, ale w kolejnych meczach odniosły już zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką turnieju została przyjmująca Martyna Borowczak.

Sobotę w Goleniów Cup rozpoczął bardzo ciekawy mecz pomiędzy BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała a SCC Palmberg Schwerin. Chociaż po dwóch setach polski zespół prowadził 2:0, w trzecim to rywalki doszły do głosu. Siatkarki ze Schwerina kontynuowały skuteczną grę w czwartej partii, prowadziły już 21:16, ale BKS zdołał odwrócić bieg seta, w czym duży udział miały zagrywki Martyny Borowczak. Ostatecznie BKS wygrał 3:1, a MVP wybrano Aleksandrę Kazałę. Drugim meczem dnia było starcie Grupy Azoty Chemika Police z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. W pierwszym secie policzanki dyktowały warunki i wygrały do 15. Nieco więcej walki było w drugiej odsłonie, jednak również ona padła łupem Chemika. Najciekawszy przebieg miała trzecia partia. W niej wynik do końca pozostawał na styku a został rozstrzygnięty podczas walki na przewagi asem serwisowym. W tym meczu nagrodę MVP otrzymała Naiane Rios.

Pierwszym starciem ostatniego dnia rywalizacji był pojedynek Grupy Azoty Chemika Police z SSC Palmberg Schwerin. Pierwszą odsłonę Policzanki wygrały wyraźnie, jednak nie zdołały pójść za ciosem. W dwóch kolejnych odsłonach to przyjezdne kontrolowały przebieg gry, wygrywając do 19 i 20. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą Femke Stoltenborg. Na zakończenie turnieju BKS BOSTIK Bielsko-Biała rywalizował z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. Pierwsza partia potoczyła się po myśli bielszczanek, w drugiej również BKS triumfował, ale dopiero po walce na przewagi. Pałac nie zdołał zatrzymać rozpędzonych przeciwniczek w trzeciej odsłonie i przegrał do 20, a cały mecz 0:3. Nagrodę MVP za ten mecz odebrała Martyna Borowczak.

W związku z rozgrywaniem przez Grupę Azoty Chemika Police dwóch meczów do dwóch wygranych setów w końcowej tabeli każdy zdobyty przez drużynę set to jeden punkt. Stąd też BKS zakończył rywalizację na 1. miejscu z 7 punktami, drugie były policzanki, które zdobyły jedno oczko mniej. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z Bydgoszczy, natomiast siatkarki ze Schwerina były ostatnie.

Aż trzy nagrody indywidualne powędrowały do siatkarek Chemika – najlepszą blokującą wybrano Agnieszkę Kąkolewską, najlepszą atakującą została Jovana Brakocević-Canzian a najlepszą rozgrywającą – Marlena Kowalewska. Najlepszą libero wybrano siatkarkę bydgoskiego Pałacu – Magdalenę Saad. Najlepszą przyjmującą została Weronika Szlagowska, zaś nagroda MVP całej imprezy powędrowała do Martyny Borowczak.