Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zespół z Bielska-Białej najlepszy w Goleniów Cup

Zespół z Bielska-Białej najlepszy w Goleniów Cup

fot. BKS Bielsko-Biała

Po raz drugi w historii Goleniów Cup wygrał BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Siatkarki te udział w turnieju rozpoczęły od porażki z Grupą Azoty Chemikiem Police, ale w kolejnych meczach odniosły już zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką turnieju została przyjmująca Martyna Borowczak.

Sobotę w Goleniów Cup rozpoczął bardzo ciekawy mecz pomiędzy BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała a SCC Palmberg Schwerin. Chociaż po dwóch setach polski zespół prowadził 2:0, w trzecim to rywalki doszły do głosu. Siatkarki ze Schwerina kontynuowały skuteczną grę w czwartej partii, prowadziły już 21:16, ale BKS zdołał odwrócić bieg seta, w czym duży udział miały zagrywki Martyny Borowczak. Ostatecznie BKS wygrał 3:1, a MVP wybrano Aleksandrę Kazałę. Drugim meczem dnia było starcie Grupy Azoty Chemika Police z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. W pierwszym secie policzanki dyktowały warunki i wygrały do 15. Nieco więcej walki było w drugiej odsłonie, jednak również ona padła łupem Chemika. Najciekawszy przebieg miała trzecia partia. W niej wynik do końca pozostawał na styku a został rozstrzygnięty podczas walki na przewagi asem serwisowym. W tym meczu nagrodę MVP otrzymała Naiane Rios.Pierwszym starciem ostatniego dnia rywalizacji był pojedynek Grupy Azoty Chemika Police z SSC Palmberg Schwerin. Pierwszą odsłonę Policzanki wygrały wyraźnie, jednak nie zdołały pójść za ciosem. W dwóch kolejnych odsłonach to przyjezdne kontrolowały przebieg gry, wygrywając do 19 i 20. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą Femke Stoltenborg. Na zakończenie turnieju BKS BOSTIK Bielsko-Biała rywalizował z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. Pierwsza partia potoczyła się po myśli bielszczanek, w drugiej również BKS triumfował, ale dopiero po walce na przewagi. Pałac nie zdołał zatrzymać rozpędzonych przeciwniczek w trzeciej odsłonie i przegrał do 20, a cały mecz 0:3. Nagrodę MVP za ten mecz odebrała Martyna Borowczak.

W związku z rozgrywaniem przez Grupę Azoty Chemika Police dwóch meczów do dwóch wygranych setów w końcowej tabeli każdy zdobyty przez drużynę set to jeden punkt. Stąd też BKS zakończył rywalizację na 1. miejscu z 7 punktami, drugie były policzanki, które zdobyły jedno oczko mniej. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z Bydgoszczy, natomiast siatkarki ze Schwerina były ostatnie.

Aż trzy nagrody indywidualne powędrowały do siatkarek Chemika – najlepszą blokującą wybrano Agnieszkę Kąkolewską, najlepszą atakującą została Jovana Brakocević-Canzian a najlepszą rozgrywającą – Marlena Kowalewska. Najlepszą libero wybrano siatkarkę bydgoskiego Pałacu – Magdalenę Saad. Najlepszą przyjmującą została Weronika Szlagowska, zaś nagroda MVP całej imprezy powędrowała do Martyny Borowczak.

Wyniki Goleniów Cup:
piątek 3 września:
BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 1:2
(18:25, 26:24, 22:25)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – SCC Palmberg Schwerin 3:0
(25:23, 25:22, 25:19)

sobota, 4 września:
BKS BOSTIK Bielsko Biała – SSC Palmberg Schwerin 3:1
(25:20, 27:25, 18:25, 25:21)
Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:15, 25:18, 26:24)

niedziela, 5 września
Grupa Azoty Chemik Police – SSC Palmberg Schwerin 1:2
(25:16, 19:25, 18:25)
BKS BOSTIK Bielsko Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:22, 27:25, 25:20)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę