Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Kubiaka dominuje w Chinach

Zespół Kubiaka dominuje w Chinach

Zespół Szanghaj Bright w którym występuje Michał Kubiak wygrał kolejne spotkanie w lidze chińskiej. Drużyna w której gra były reprezentant Polski, odniosła już czwarte zwycięstwo z rzędu i jest liderem w tabeli. Siatkarze z Szanghaju jako jedyny zespół, nie stracili do tej pory w rozgrywkach nawet seta.

dłuższa liga

Drużyna z Szanghaju, ma w składzie zdecydowanie największe gwiazdy ligi chińskiej, dzięki czemu zespół celuje w złoty medal rozgrywek. Zespół w którym gra były kapitan reprezentacji Polski, nie stracił do tej pory w rozgrywkach nawet seta. W tej samej drużynie występują znani polskim kibicom Aleksandar Atanasijević oraz od niedawna Maximiliano Cavanna. Shanghaj Bright jest w tym momencie liderem grupy B  ligi chińskiej.

Sezon ligi chińskiej potrwa w tym sezonie do marca, a więc zabraknie w nim miejsca dla wielu świetnych zawodników. Do tej pory, szybko kończąca się liga chińska dawała możliwość transferu do Europy na najważniejszą fazę rozgrywek. Mimo to, włodarze klubu Kubiaka ponownie pokusili w tym sezonie o głośne transfery. W zeszłym sezonie, Szanghaj Bright sięgnął po Bartosza Bednorza oraz Osmanego Juantorenę, lecz ci zdobyli „tylko” srebrny medal.

kolejne zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu przeciwko Syczuanowi, drużyna Kubiaka wygrała 3:0 (25:17, 25:10, 25:17). Spotkanie było dość jednostronne, a były kapitan polskiej kadry nie musiał się zbyt mocno wysilać. Kubiak zdobył dla swojej drużyny 6 punktów w ataku, a do tego dołożył 2 asy serwisowe i blok. Drużynę z Szanghaju do wygranej poprowadził również Aleksandar Atanasijević. Serbski atakujący, który przez ostatnie dwa sezony występował w PGE Skrze Bełchatów, zdobył w ostatnim meczu 11 punktów.