Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zespół KSZO SMS zagra w II lidze kobiet

Zespół KSZO SMS zagra w II lidze kobiet

fot. mosir.ostrowiec.pl

Do końca nie było wiadome komu przypadnie gra w II lidze czy ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego, czy drużynie ze Skarżyska-Kamiennej. Rywalki ostrowczanek zrezygnowały z występów na drugoligowym szczeblu rywalizacji. Decyzją Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej siatkarki KSZO SMS wystąpią w nowym sezonie w 4 grupie II ligi.Rywalkami uczennic będą między innymi: MKS Pogoń Proszowice, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, AZS UMCS Lublin, KPKS Halemba, PLKS Pszczyna, TS Wisła Kraków, MUKS SOS Poprad Stary Sącz i CKiS Maraton Krzeszowice. Na decyzję ŚZPS ostrowiecki klub oczekiwał od kilku tygodni, gdyż wiedział, że inny brany pod uwagę klub, czyli Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna nie był zainteresowany grą w wyższej klasie rozgrywkowej. Tak więc tylko ostrowiecki był brany pod uwagę przy wytypowaniu zespołu do rywalizacji w II lidze. Przypomnijmy, że rozgrywki w III lidze zostały zawieszone. Podopieczne Rafała Dytkowskiego i Piotra Brodawki, po wygraniu meczu półfinałowego z MUKS Piątka Sandomierz, w finale miały się zmierzyć z siatkarkami Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna, które w półfinale okazały się z kolei lepsze od AZS UJ Kielce.

Za KSZO SMS przemawia: funkcjonowanie szkoły mistrzostwa sportowego zapewniającej ciągłość szkolenia, posiadana baza sportowa z halami przy ulicy Świętokrzyskiej i ulicy Żeromskiego z całym zapleczem, tradycje żeńskiej piłki siatkowej, kompletna kadra szkoleniowa i moc doświadczenia z rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza tym, Ostrowiec Świętokrzyski od co najmniej 20 lat jest najprężniej działającym ośrodkiem żeńskiej siatkówki w województwie świętokrzyskim. Decyzję ostateczną podjął zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej w składzie: prezes Jacek Sęk oraz członkowie zarządu: Mariusz Rokita – prezes KSZO, Grzegorz Wierzbowicz ze Skarżyska-Kamiennej, Jerzy Paw z Sandomierza, Piotr Cieśla z Połańca,  Jarosław Plech z Kielc i Szymon Pindral z Kielc.

Przed klubem oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim etap tworzenia zintegrowanego programu szkolenia. Zapewne klub nie może zapominać o wyszukiwaniu najzdolniejszych siatkarek z regionu, czyli województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego. Klub może im zaoferować możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz medycznej, korzystając z obiektów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. To też działanie konieczne, gdyż rywalizacja ośrodków siatkarskich i powstających na bazie dyscypliny szkół mistrzostwa sportowego jest coraz większa. KSZO SMS chce też nawiązać bardziej formalną współpracę z klubami szkolącymi najmłodsze adeptki siatkarskiego rzemiosła. Chodzi o współpracę z MUKS Jedynką i Volley Stars. Możliwy staje się również powrót do współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, co może wpłynąć na ciągłość szkolenia sportowego i kontynuację nauki przez zawodniczki z ostrowieckiej uczelni i tym w samym przedłużenie okresu gry w Ostrowcu i występów w barwach KSZO SMS.

źródło: Gazeta Ostrowiecka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved