Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zespół IBB Polonii Londyn pracował nad formą w Grecji

Zespół IBB Polonii Londyn pracował nad formą w Grecji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po sporych trudnościach związanych z powrotem do treningów, IBB Polonia Londyn rozpoczęła okres przygotowawczy do sezonu 2020/21, pod koniec którego udała się do Grecji, by tam odbyć sparingowe mecze z lokalnymi drużynami. Siedmiokrotny mistrz Anglii w tym roku ponownie weźmie udział w Lidze Mistrzów – najbardziej prestiżowych europejskich klubowych rozgrywkach. W pierwszej rundzie zmierzy się z włoską siatkarską potęgą – Trentino Itas oraz serbskim championem – OK Vojvodina Seme Novi Sad.

Sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa stanęła na drodze wielu sportowych rozgrywek. Świat musiał zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, których doświadczyła także IBB Polonia Londyn. Mistrz Anglii, mimo niekorzystnej sytuacji związanej z brakiem dostępności hali sportowej, dołożył wszelkich starań, by jak najszybciej rozpocząć treningi i pracę nad formą. Klub, aby lepiej przygotować się do sezonu i sprawdzić się przed europejskimi rozgrywkami, zorganizował mecze sparingowe w Atenach. W dniach 18-20 września zmierzył się z topowymi greckimi drużynami: Olympiakosem Pireus, AOK Kifisia i AONS Milon. To prawdopodobnie jedyna okazja podopiecznych Vangelisa Koutouleasa, by przed wylotem do Włoch rozegrać kontrolne spotkania z innymi klubami, ponieważ rodzima liga nie rozpoczęła jeszcze swoich rozgrywek.Drużyna do Aten udała się już we właściwym składzie. Klub w tym sezonie dokonał kilku ciekawych wzmocnień. Na liście zawodników pojawiły się takie nazwiska jak Anestis Dalakouras, Peter Edwards czy Andrea Maggio. Nie zabrakło także siatkarzy z poprzednich sezonów, m.in. kapitana Bartosza Kisielewicza czy olimpijczyka Adena Tuttona. Do ekipy dołączył też Marcus Nilsson, który przygotowania do sezonu rozpoczął w Polsce, gdzie trenował z pierwszą drużyną PGE Skry Bełchatów pod okiem Michała Mieszka Gogola. Podczas weekendowego pobytu w Grecji klub z Londynu rozegrał trzy dość wyrównane spotkania. Niestety, w pierwszym z nich, kontuzji dostał jeden z przyjmujących. Uraz kolana jest na tyle poważny, że jego szybki powrót do gry oraz wylot do Włoch stoi pod znakiem zapytania. Decyzja zostanie podjęta po dodatkowych konsultacjach z kadrą medyczną.

Dzięki rozegranym spotkaniom sztab szkoleniowy mógł dokładniej ocenić obecną formę drużyny i dowiedzieć się na czym skupić swoją uwagę przed turniejem w Trydencie, który rozegrany zostanie w dniach 29.09-01.10. W pierwszym meczu, 29 września o 20:30, naprzeciwko siatki stanie IBB Polonia Londyn oraz Trentino Itas. Z kolei w środę 30 września mistrz Serbii również o godzinie 20:30 podejmie mistrza Anglii.

– Po bardzo długiej przerwie, pojawił się głód rywalizacji, dlatego przyznaję, że fajnie było w końcu spotkać się na parkiecie z inną drużyną. Wyjazd do Aten był dobrym sprawdzianem przed Ligą Mistrzów. Rozegraliśmy trzy dość solidne spotkania. Myślę, że mecz z mistrzem Serbii będzie stał na podobnym poziomie, co ten z Olympiakos Pireus. Grecy zaprezentowali bardzo dobrą zagrywkę. My dobrze prezentowaliśmy się w przyjęciu. Jednak w każdym ze spotkań, w końcówkach setów, nasza ekipa popełnia błędy, dlatego ostateczne wyniki są na korzyść przeciwników. Biorąc pod uwagę to, że trenujemy dopiero trzy tygodnie, a nasz atakujący – Marcus Nilsson dołączył do drużyny chwilę przed wylotem do Aten, możemy myśleć optymistycznie. Wiemy na jakich aspektach się skupić, aby poprawić swoją grę i jeszcze lepiej zaprezentować się w Trydencie – powiedział Patrik Selep, asystent trenera IBB Polonii Londyn.

– Cieszę się, że na przedsezonowy sprawdzian trafiliśmy właśnie do Grecji – w moje rodzinne strony, gdzie kiedyś mogłem szlifować swoje siatkarskie umiejętności. W końcu udało się nam zmierzyć z innymi drużynami, które w dodatku prezentują wysoki siatkarski poziom. Podczas wszystkich rozegranych setów mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale to normalne na samym początku. Na przebieg wydarzeń na boisku miała też wpływ kontuzja jednego z naszych zawodników. Mam nadzieję, że nasz przyjmujący szybko wróci do zdrowia i pełni sił. Teraz przed nami tydzień przygotowań do Ligi Mistrzów. Nasi trenerzy przeanalizują jeszcze raz spotkania w Atenach i będziemy starać się poprawić niektóre elementy naszej gry. Wiemy, że spotkania z Trentino i Vojvodiną będą bardzo trudne i wymagające, ale chcemy jak najlepiej zaprezentować się na boisku  – powiedział Anestis Dalakouras, przyjmujący IBB Polonii Londyn.

Wyniki meczów sparingowych:

Olympiakos Pireus – IBB Polonia Londyn 4:1
(25:14; 25:14; 25:15; 11:25; 25:22)

AOK Kifisia – IBB Polonia Londyn 4:0
(26:24; 25:11; 25:23; 25:21).

AONS Milon – IBB Polonia Londyn 3:1
(25:21; 21:25; 25:19; 15:11)

źródło: polonia.vc

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved