Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit St. Petersburg wykluczony z turnieju

Zenit St. Petersburg wykluczony z turnieju

fot. vczenit-spb.ru

Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (VFV) zakazała Zenitowi Sankt-Petersburg dalszego udziału w trwającym Pucharze Rosji. Testy na COVID-19 zawodników petersburskiego klubu są nadal negatywne, ale organizatorzy nie chcieli podejmować ryzyka.

Jeden z faworytów Pucharu Rosji Zenit St. Petersburg został wykluczony z turnieju. Decyzja ta została podjęta przez Ogólnorosyjską Federację Piłki Siatkowej (VFV) z powodu podejrzenia choroby niektórych zawodników drużyny Tuomasa Sammelvuo. Na mocy tej decyzji Zenit opuszcza Moskwę i wraca do Petersburga.Dalsze losy pierwszej rundy fazy przygotowawczej do Pucharu Rosji rozstrzygną się, gdy VFV otrzyma wyniki testów na COVID-19 wszystkich siatkarzy i trenerów pięciu klubów biorących udział w turnieju w Moskwie. Mecze na razie będą kontynuowane, ale bez Zenita St. Petersburg. – Zespoły były codziennie testowane pod kątem koronawirusa i wszystkie testy były negatywne – powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej Alexander Jaremenko.Na razie nie potwierdzono ani jednego przypadku, ale biorąc pod uwagę trudną sytuację z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, postanowiliśmy nie ryzykować i usunęliśmy Zenit z pierwszej rundy eliminacji Pucharu Rosji.

Pierwsza runda eliminacji Pucharu Rosji wśród męskich drużyn rozpoczęła się w tym tygodniu w Moskwie, Ufie i Krasnojarsku. Zenit  St. Petersburg rozegrał dwa mecze, przegrywając sensacyjnie z Fakełem (0:3) i moskiewskim Dynamo (1:3). Po przyjeździe do Moskwy grupa zawodników Zenita źle się poczuła i pojawiły się u nich objawy koronawirusa. Siatkarze zostali odizolowani i nie brali udziału w meczach. Po wtorkowym pojedynku z Dynamo kilku kolejnych zawodników Zenita zgłosiło problemy zdrowotne. W związku z tym VFV podjął decyzję o usunięciu drużyny z St. Petersburg z udziału w pucharze i zalecił pilne opuszczenie stolicy Rosji.

– Rzeczywiście wielu graczy ma problemy zdrowotne – powiedział jeden z przedstawicieli Zenita. – Jednocześnie przedwczesne jest stwierdzenie, że ktoś zaraził się koronawirusem. Wszystkie testy na COVID-19 dały wynik negatywny. Ci, którzy mają choćby najmniejsze podejrzenie choroby pojechali do Petersburga oddzielnie.

Pozostałym klubom biorącym udział w pierwszej rundzie eliminacji Pucharu Rosji w Moskwie i posiadającym kontakty z Zenitem, zalecono przebadanie członków swojego zespołu na COVID-19 i niezwłoczne poinformowanie VFV o wynikach testu. Na razie nie zapadła decyzja, co z rozgrywkami, jeśli zawodnicy poszczególnych drużyn faktycznie będą mieli koronawirusa. – W czwartek mamy otrzymać wyniki testów na obecność COVID-19 od wszystkich pięciu zespołów. Kiedy będziemy mieli wszystkie dane, podejmiemy decyzję – informuje Jaremenko.

Sytuacja z ewentualnymi zarażeniami wśród siatkarzy i sztabu szkoleniowego jest niepokojąca dla rosyjskiej federacji, bo już 26 września rozpoczynają się mistrzostwa Rosji mężczyzn 2020/21. Rospotrebnadzor opracował jednak specjalny regulamin rozgrywek, który ma pomóc bezpiecznie rozegrać zawody w tym sezonie.

źródło: opr. własne, sport-express.ru, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved