Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit Kazań rozpoczął obóz przygotowawczy

Zenit Kazań rozpoczął obóz przygotowawczy

fot. Zenit Kazań

W lidze rosyjskiej rozgrywki zostały zakończone, a medale przyznano na podstawie tabeli sezonu zasadniczego. Kolejne rozgrywki mają rozpocząć się we wrześniu, ale ze względu na pandemię trener Zenita Kazań, Władimir Alekno postanowił już teraz rozpocząć przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Ostatnie tygodnie zawodnicy Zenita Kazań spędzili w izolacji ze względu na pandemię. Władze Tatarstanu zezwoliły jednak 15 maja na treningi w obiektach klubowych. Z tego skorzystał Zenit Kazań, który już teraz postanowił rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Na początku tygodnia cały zespół, a także sztab szkoleniowy mieli badanie na obecność koronawirusa – wszystkie testy były negatywne, jednak oprócz tego każdemu uczestnikowi treningu została zmierzona temperatura. Zawodnicy trenowali na świeżym powietrzu, z zachowaniem dystansu. – Po tak wielu tygodniach zamknięcia, gracze musieli zaczerpnąć świeżego oddechu – tłumaczył trener przygotowania fizycznego Siergiej Aleksjejew. Siatkarze rozpoczęli od biegania, a następnie trenowali z taśmami oporowymi.W trakcie izolacji zawodnicy trenowali, ale nie ukrywali, że było to po prostu nudne. – Trenowanie na świeżym powietrzu, z kolegami jest o wiele przyjemniejsze – podsumował kapitan Zenita, Aleksander Butko. Na pierwszym treningu zabrakło obcokrajowców: Bartosza Bednorza oraz Earvina Ngapetha, którzy do drużyny powinni dołączyć pod koniec lipca. Dodatkowo na pierwszym treningu zabrakło Artioma Smoliara, Denisa Zemczenioka oraz Walentina Krotkowa, którzy przebywają w innych miastach Rosji i pozostają w izolacji. Do drużyny dołączył za to Aleksander Wołkow – nowy środkowy wicemistrzów Rosji.

– Cztery razy w tygodniu będziemy trenować spokojnie. Na początku zajęcia będą jedynie na świeżym powietrzu, żeby przywrócić pełne funkcje oddechowe i działania układu sercowo-naczyniowego – wyjaśnił klubowy trener przygotowania fizycznego. – Musimy doprowadzić graczy do porządku po okresie kwarantanny. Jedno to przywrócenie formy po kilku tygodniach wolnego, ale zupełnie co innego już budowanie formy po czterech miesiącach grania w siatkówkę jedynie na konsoli – stwierdził Władimir Alekno. – Cieszę się, że możemy pracować. Będziemy trenować do końca czerwca, potem zawodnicy dostaną trochę wolnego i wrócą pod koniec lipca – zdradził szkoleniowiec Zenita Kazań, który chyba po raz pierwszy w trakcie okresu przygotowawczego będzie miał do dyspozycji cały zespół.

źródło: opr. własne, sportbusiness.com, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę