Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zdjęcie Grbicia przejdzie do historii – co dalej z trenerem ZAKSY?

Zdjęcie Grbicia przejdzie do historii – co dalej z trenerem ZAKSY?

fot. zaksa.pl

Nikola Grbić, trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, po wygranym 3:1 finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino padł na parkiet, zakrył rękami twarz i się rozpłakał. Trwają spekulacje, co zrobi teraz serbski szkoleniowiec, który przedłużył kontrakt z ZAKSĄ, ale dostał bardzo dobrą ofertę z Perugii. – Wiemy, że szalony prezes Gino Sirci przyjechał do Werony i chciał zapakować Nikolę od razu do samochodu – powiedział w studiu Polsatu Sport Jerzy Mielewski.

Zwycięstwo ZAKSY w finale Ligi Mistrzów sprawiło, że na jej konto trafią ponad dwa miliony złotych. Triumf w prestiżowych rozgrywkach oznaczać zatem będzie wypłatę sporych premii. Przegrana drużyna z kolei otrzymała 250 tysięcy euro. Zespoły, które pożegnały się z rozgrywkami w półfinale zarobiły z kolei po 125 tysięcy euro.Po ostatniej piłce meczu i asie serwisowym Łukasza Kaczmarka, zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle padli sobie w ramiona i oszaleli z radości. Nikola Grbić, trener zwycięzców Ligi Mistrzów, padł na kilka minut na parkiet, zakrył rękami twarz i się rozpłakał. Jego radość ze zwycięstwa w Lidze Mistrzów była olbrzymia.

Co z przyszłością trenera Nikoli Grbicia? To pytanie już od jakiegoś czasu zadają sobie kibice Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Drużyna, która w znakomitym stylu wygrała Ligę Mistrzów, w przyszłym sezonie może się zupełnie rozpaść. Włoskie media spekulują, że trener Nikola Grbić może w przyszłym sezonie poprowadzić ekipę Sir Safety Perugia. Nad przyszłością szkoleniowca triumfatora Ligi Mistrzów 2021 dyskutowali w studiu Polsatu Sport siatkarscy eksperci. – Co dalej z Nikolą Grbiciciem? Kontrakt został podpisany, ale wiemy też, że szalony prezes Gino Sirci przyjechał do Werony i chciał zapakować Nikolę od razu do samochodu – powiedział Jerzy Mielewski.

– Opuści najlepszy zespół Europy i przeniesie się do drużyny słabszej – zażartował Wojciech Drzyzga. Ten zespół już nie będzie istniał w takim kształcie – wtrącił Andrzej Wrona.W profesjonalnym sporcie niestety nie ma sentymentów. Ja jestem zwolennikiem tego, by podpisane kontrakty obowiązywały. Sebastian Świderski zrobił wszystko, jeszcze przed najważniejszymi wydarzeniami tego sezonu trener Grbić dostał propozycję, przyjął ją i przedłużył kontrakt o dwa sezony – zaznaczył Drzyzga.

– Oczywiście mamy złe doświadczenia, np. z trenerem Ferdinando De Giorgim, który również podpisał bardzo dobry kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ale został skuszony ofertą z Lube… Nie wiem, czy możemy czuć się bezpieczni jako kibice ZAKSY, ale też każdego innego polskiego klubu. Jak się mają czuć prezesi i ludzie odpowiedzialni za planowanie sezonu, z tak ważnymi postaciami jak Nikola Grbić? To się wszystko może rozpaść, bo w tej sytuacji możemy sobie zadać pytanie, czy zostaną Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka, którzy też podpisali kontrakty – dodał ekspert Polsatu Sport.

źródło: Polsat Sport, sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę