Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Aby kadra zrobiła postęp, wszystko trzeba odciąć czerwoną linią

Zbigniew Bartman: Aby kadra zrobiła postęp, wszystko trzeba odciąć czerwoną linią

fot. plusliga.pl

— Uważam, że aby ta reprezentacja zrobiła postęp, trzeba było wszystko czerwoną linią odciąć — powiedział w „Misji Sport” były reprezentant Polski Zbigniew Bartman. Bez ogródek wypowiedział się o niepowołanych przez Nikolę Grbicia reprezentantach, których nazwał „grupą kubiakową”. Z kolei na pytanie, czy jeszcze liczy na powołania do kadry, wybuchnął śmiechem.

— Miałem refleksję, że ci, którzy nie zostali powołani, nagle kończą kariery w reprezentacji. To był dla mnie totalny kabaret — skomentował Bartman.Na pytanie Łukasza Kadziewicza, czy był zaskoczony brakiem Michała Kubiaka, odpowiedział „liczyłem na to”. — Uważam, że aby ta reprezentacja zrobiła postęp, trzeba było wszystko czerwoną linią odciąć, bo właśnie taka „grupa kubiakowa”, czyli grupa wzajemnej adoracji, została odcięta. Grbić bierze sobie ludzi, których zna z ZAKSY, do tego dokłada ludzi młodych, którzy już mają ogranie na międzynarodowych parkietach i widać, że zrobili ogromny postęp — stwierdził były reprezentant Polski.

— Nie dowołałbym nikogo. Nikola Grbić wybrał tych, którzy są najlepsi. Jeżeli uda mu się z tego stworzyć grupę, to będzie dobrze. Podoba mi się rywalizacja na przyjęciu, tu mamy urodzaj, bo mamy Bednorza, Fornala, Kwolka, Wilfredo Leona… może to niepopularna opinia, ale od kiedy Leon reprezentuje Polskę, kadra nic nie wygrała. Jeżeli mówimy, że brąz mistrzostw Europy ma być zwycięstwem, to chyba się czegoś naćpaliśmy. Mieliśmy wszystko, wygraliśmy dwa razy MŚ, z każdej imprezy przywoziliśmy medal. Z najlepszym siatkarzem świata powinniśmy wygrywać wszystko — dodał Bartman.

Jak zauważył Łukasz Kadziewicz, Bartman był członkiem reprezentacji, która uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 r. Wtedy zaliczyła szokującą porażkę z Australią, która w opinii ekspertów przeszkodziła kadrze w osiągnięciu dobrego wyniku na tym turnieju (Polacy odpadli w ćwierćfinale). — W Londynie niczego nie brakowało. Problem był inny. My trzy tygodnie wcześniej wygrywaliśmy Ligę Światową. Z każdym wygrywaliśmy. Odesłaliśmy Brazylijczyków do domu w grupie, Amerykanów rozjechaliśmy w finale jak walcem. Czego zabrakło? Chłodnej głowy pana szkoleniowca — ocenił Bartman, mówiąc o ówczesnym selekcjonerze Andrei Anastasim.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę