Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawiercianie zrewanżowali się ZAKSIE

Zawiercianie zrewanżowali się ZAKSIE

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała w Strzelcach Opolskich Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym Jurajscy Rycerze zrewanżowali się za porażkę takim samym stosunkiem dzień wcześniej w Zawierciu.

Od początku gospodarze, wzmocnieni w porównaniu do czwartkowego starcia Erikiem Shojim, świetnie radzili sobie w obronie. Grali też skutecznie w kontrataku, w efekcie po udanym zbiciu Bartłomieja Klutha było już 10:6. Kędzierzynianom sprzyjało na dodatek szczęście, bo po zagrywce Wojciecha Żalińskiego piłka przetoczyła się po taśmie i wpadła w boisko rywali. W efekcie zrobiło się już 18:12. Gracze ZAKSY nie wypuścili tej przewagi z rąk i wygrali do 19.Drugi set rozpoczął się od efektownego bloku Michała Szalachy. To był zwiastun znacznie lepszej gry zawierciańskiej drużyny. Skuteczny na prawym skrzydle był Dawid Konarski, a po asie Miłosza Zniszczoła zrobiło się 12:9. Taśma znowu pomogła gospodarzom, tym razem Kluthowi, i przewaga zawiercian stopniała do 17:16. Seria przy kolejnych dobrych zagrywkach Zniszczoła pozwoliła jednak szybko odskoczyć na 22:17. Gracze Aluronu nie pozwolili już kędzierzynianom na zniwelowanie start i wygrali do 20.

Od trzeciej partii na boisku po stronie Aluronu pojawili się Mateusz MalinowskiWiktor Rajsner. Początek miał wyrównany przebieg, dopiero przy stanie 11:11 zespół z Zawiercia uciekł na trzy punkty, w czym pomógł as Piotra Orczyka. Udany atak Kamila Baranka, który przebił się przez blok rywali, dał już 4 punkty przewagi i zmusił trenera Gheorghe Cretu do wzięcia przerwy na żądanie. Punkt zagrywką dołożył również Rajsner, blokiem poprawił Zniszczoł i zrobiło się 23:16. Seta kiwką zakończył Maxi Cavanna.

Od początku kolejnej partii w miejsce Zniszczoła na boisko wszedł Patryk Niemiec. Po pierwszych akcjach, które przebiegały punkt za punkt, Jurajscy Rycerze zaczęli ucieczkę przy zagrywkach Cavanny i zbudowali błyskawicznie pięciopunktową przewagę. Zawierciański zespół był nie tylko skuteczny w ataku, ale dokładał też punkty blokiem i serwisem. Dzięki temu zrobiło się 19:12. ZAKSA próbowała jeszcze zerwać się do pościgu, ale siatkarze Aluronu nie pozwolili zniwelować strat. Set zakończył się zwycięstwem Aluron CMC Warty 25:19 po skutecznym ataku grającego świetne zawody Kamila Baránka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3
(25:19, 20:25, 17:25, 19:25)

Skład Aluronu CMC: Cavanna, Konarski, Orczyk, Depowski, Zniszczoł, Szalacha, Makoś (libero) oraz Baránek, Malinowski, Rajsner i Niemiec

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę