Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej Legend: Jurajscy Rycerze najlepszym zespołem

Turniej Legend: Jurajscy Rycerze najlepszym zespołem

Za nami Turniej Legend im. Zdzisaława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka. W finale Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała, bez starty seta, PSG Stal Nysę. Natomiast w walce o trzecie miejsce zwyciężyli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy pokonali Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa.

Walka o trzecie miejsce nyskiego Turnieju Legend zakończyła się w trzech setach. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonali plusligowego beniaminka z Częstochowy. Najbardziej wyrównany przebieg miał pierwszy set, gdzie ostatecznie w wyrównanej końcówce więcej koncentracji zachował zespół z Opolszczyzny. W kolejnych odsłonach częstochowianie tylko fragmentami nawiązywali walkę z rywalami.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Exact Systems Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0
 (25:23, 25:10, 25:21)

W finale od pierwszych piłek oba zespoły dobrze prezentowały się w polu serwisowym, ale siatkarze z Zawiercia szybko zdobyli przewagę punktową. Wypracowanej zaliczki Jurajscy Rycerze już nie wypuścili z rąk wygrywając seta. Podobnie wyglądał przebieg kolejnej odsłony. Zdecydowanie bardziej wyrównany był przebieg trzeciego seta, gdzie na boisku w seniorskim zespole zadebiutował środkowy Kamil Urbańczyk, który na co dzień gra w SMS PZPS Spała. Ostatecznie zespół Dawida Plińskiego nie był w stanie zatrzymać rywali, którzy zakończyli seta 25:23 i odnieśli zwycięstwo 3:0.

Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa 3:0
(18:25, 17:25, 23:25)