Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Narodów – jakie są zasady turnieju finałowego?

Liga Narodów – jakie są zasady turnieju finałowego?

fot. Klaudia Piwowarczyk

W dniach 27-30 czerwca poznamy odpowiedź na pytanie, które z ekip są najlepsze w Siatkarskiej Lidze Narodów mężczyzn. Turniej finałowy polscy siatkarze rozgrywać będą przed rodzimą publicznością, w łódzkiej Atlas Arenie. Przedstawiamy zasady turnieju finałowego. 

CZAS NA PUNKT KULMINACYJNY LIGI NARODÓW 2024

Po trzech turniejach w ramach fazy grupowej Ligi Narodów i w konsekwencji dwunastu spotkaniach, które rozegrała każda z ekip, czas na główne rozstrzygnięcia. To wszystko za sprawą turnieju finałowego, w trakcie którego będziemy świadkami w sumie ośmiu spotkań. Przed niebywałą szansą obronienia tytułu, w dodatku na swojej ziemi staną podopieczni trenera Nikoli Grbicia, którzy typowani są w roli jednego z głównych faworytów do sięgnięcia po złoto. Niemniej jednak nieustannie podkreśla się, że turniej VNL jest częścią przygotowań do nadrzędnego celu na ten sezon reprezentacyjny, jakim są igrzyska olimpijskie.

ZASADY TURNIEJU FINAŁOWEGO LIGI NARODÓW 2024

Do fazy finałowej Ligi Narodów 2024 awansowało osiem najlepiej sklasyfikowanych drużyn z jednej wspólnej tabeli po fazie grupowej. Tak więc rywalizacja o mistrzostwo rozpocznie się od ćwierćfinałów, w których ujrzymy następujące reprezentacje: Japonii, Kanady, Polski, Brazylii, Włoch, Francji, Słowenii oraz Argentyny. Spotkania 1/4 finału rozegrane zostaną w 27 i 28 czerwca. Mecze półfinałowe odbędą się 29 czerwca, natomiast starcia premiowane medalami 30 czerwca.

System rywalizacji to drabinka pojedynczej eliminacji. Tak więc przegrana w ćwierćfinale oznaczać będzie koniec przygody z turniejem. Inaczej będzie już w przypadku porażki w półfinale, bowiem przegrane zespoły tej potyczki przystąpią do rywalizacji o brązowe medale Ligi Narodów.

Pary i harmonogram 1/4 finału Ligi Narodów 2024:

27 czerwca, czwartek, godz. 17:00: Japonia – Kanada
27 czerwca, czwartek, godz. 20:00: Polska – Brazylia
28 czerwca, piątek, godz. 17:00: Włochy – Francja
28 czerwca, piątek, godz. 20:00: Słowenia – Argentyna

Zobacz również:
Wybierz MVP Ligi Narodów reprezentacji Polski kobiet [sonda]

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved