Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zaprezentowane medale olimpijskie – innowacyjny pomysł

Zaprezentowane medale olimpijskie – innowacyjny pomysł

fot. parisdesignagenda.com

Do letnich igrzysk olimpijskich w 2024r., które odbędą się w Paryżu, jeszcze daleka droga, jednak projekt medali został już zaprezentowany opinii publicznej i reakcja była niezwykle pozytywna. Autorem efektownego i innowacyjnego projektu jest nie kto inny jak niezwykle utalentowany paryski projektant, architekt i twórca, Philippe Starck .

Po stworzeniu projektu znicza olimpijskiego na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Albertville w 1992 roku Philippe Starck przyjął prośbę Komisji Olimpijskiej Igrzysk w Paryżu o zaprojektowanie medali dla najlepszych sportowców igrzysk.

Medale do podziału

Koncepcja projektu skupia się na haśle paryskiego wydarzenia „stworzone do dzielenia się”. Mając to na uwadze, Starck stworzył unikalny projekt, który umożliwia podzielenie głównego medalu na trzy inne mniejsze medale, które można wręczyć każdemu, komu według medalisty należy się fragment jego sukcesu.

Medale mają chropowatą krawędź i ilustracyjne zdobienie z przodu, ale główną cechą jest niewątpliwie możliwość podzielenia medalu na kilka części. To nowy, wizjonerski styl medali olimpijskich, który przenosi ducha olimpijskiego na nowy poziom.

– Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, prawda jest taka, że ​​nie wygrywa się samotnie, więc chciałem, żeby ten medal to odzwierciedlał… Jeśli zwycięzca chce się nim podzielić, może się nim podzielić. To naprawdę fajny sposób na pokazanie ducha zespołu. Zwycięzca może dosłownie wziąć swój medal i podzielić go na części, które zostaną rozdane – ujawnił Philippe Starck, odnosząc się do swojej motywacji do stworzenia tego wyjątkowego projektu.

Zobacz również:
FIVB potwierdziła zmianę. Będzie 13 siatkarzy w kadrze na IO

źródło: inf. własna, parisdesignagenda.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved