Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zapowiadana fuzja włoskich klubów nie dojdzie do skutku

Zapowiadana fuzja włoskich klubów nie dojdzie do skutku

fot. legavolleyfemminile.it

Niespełna miesiąc kibice w Maceracie żyli nadziejami na oglądanie w najbliższym sezonie swojej drużyny w Serie A. Projekt połączenia  Lardini Filottrano i Helvia Recina Macerata w jeden klub, który miałby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, a jego macierzystym miastem miała zostać właśnie Macerata – upadł, o czym informują włoskie media. 

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa sprawił, że kluby musiały szukać alternatywnych rozwiązań na przetrwanie. Kłopoty dotknęły również  Lardini Filottrano, a w ich wyniku zespół opuszczały kolejne zawodniczki i trener. Jednym z pomysłów klubu było nawiązanie współpracy i połączenie z zespołem z Maceraty.

Klub z Serie A miał zaangażować się finansowo w projekt, który zakładał połączenie z zespołem Serie A2. Nowo powstała drużyna miała grać w najwyższej lidze, a mecze domowe odbywałyby się w Maceracie. Do tego jednak nie dojdzie, bo  Lardini Filottrano wycofało się z rozmów, a tym samym każdy z klubów pozostaje w sytuacji sprzed podjęcia wspólnych działań. Oznacza to, że klub z Maceraty zagra w kolejnym sezonie na zapleczu Serie A. Lardini natomiast zostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej, co jednak nie oznacza, że w niej wystartuje. To właśnie kłopoty ekonomiczne klubu spowodowały, że zespół wycofał się z projektu. Trudno więc przypuszczać, że w krótkim czasie uda się te trudności przezwyciężyć. Istnieje spore zagrożenie, że w najbliższym sezonie nie będziemy oglądać siatkarek Filottrano na parkietach Serie A.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved