Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zanini z reprezentacją Belgii do 2025 roku

Zanini z reprezentacją Belgii do 2025 roku

fot. FIVB

Emanuele Zanini przedłużył współpracę z męską reprezentacją Belgii. Włoski szkoleniowiec zaczął z nią pracę w 2022 roku, a ma ją kontynuować aż do 2025 roku. W tym sezonie kadrowym na jego podopiecznych czeka sporo wyzwań, bowiem zagrają w Złotej Lidze Europejskiej, mistrzostwach Europy oraz kwalifikacjach olimpijskich.

Przed rozpoczęciem sezonu kadrowego kontrakt z reprezentacją Belgii przedłużył Emanuele Zanini. Z „czerwonymi smokami” ma pracować do 2025 roku. Przed odmłodzoną belgijską kadrą sporo wyzwań w tym roku, a pierwszym z nich będzie Złota Liga Europejska, w której rywalizację zaczną już 27 maja. – Cieszę się, że mogę kontynuować współpracę z belgijską federacją. Ostatni sezon dał mi możliwość poznania kraju, sztabu federacji, zawodników. Udało nam się ustalić własną etykę pracy, zasady szkolenia i system gry – podkreślił Emanuele Zanini.Zdaje on sobie sprawę, że przed jego podopiecznymi sporo wyzwań w nadchodzących miesiącach. – Tydzień temu rozpoczęliśmy ostatnie przygotowania do Złotej Ligi Europejskiej. To pierwszy turniej ciekawego i pracowitego lata. Zagramy też w mistrzostwach Europy we Włoszech i olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Chinach. Wiem, że w kadrze seniorskiej są bardzo młodzi i utalentowani zawodnicy. Musimy ciężko pracować z cierpliwością i pozytywnym nastawieniem nad rozwojem tych chłopaków – dodał włoski trener.

W tym sezonie pierwszym sprawdzianem dla Belgów będzie wspomniana już Złota Liga Europejska. W niej trafili do grupy B, w ramach której zmierzą się z Chorwacją, Ukrainą oraz Macedonią Północną. W mistrzostwach Europy fazę grupową rozegrają we Włoszech, gdzie ich przeciwnikami będą współgospodarze turnieju, Serbowie, Niemcy, Estończycy oraz Szwajcarzy. Ponadto ze względu na stosunkowo wysoką pozycję w rankingu FIVB Belgowie zyskali prawo walki o przepustki na igrzyska olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Los sprawił, że wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym w Chinach, gdzie powalczą z gospodarzami, Polakami, Argentyńczykami, Holendrami, Kanadyjczykami, Bułgarami i siatkarzami z Meksyku.

Przypomnijmy, że Emanuele Zanini schedę w reprezentacji Belgii przejął po Fernando Muñozie, a rok 2022 był pierwszym w jego pracy z „czerwonymi smokami”. Wcześniej był szkoleniowcem między innymi reprezentacji Chorwacji i Słowacji, a także asystentem Andrei Anastasiego w kadrze Włoch, z którą wywalczył mistrzostwo Europy w 1999 roku oraz brąz igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę