Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zanini wraca do pracy we Włoszech, poprowadzi Consar Ravenna

fot. FIVB

Emanuele Zanini po przerwie wraca do Włoch, gdzie od nowego sezonu poprowadzi Consar Ravenna. Ostatnio był szkoleniowcem Mladost Zagrzeb, a wcześniej prowadził także zespoły w PlusLidze. Pracę w Ravennie będzie łączył z obowiązkami w reprezentacji Chorwacji.

W wielu klubach dochodzi nie tylko do zmian w składzie, ale również na ławkach trenerskich. Tak stało się chociażby w Consarze Ravenna, który od nowego sezonu będzie miał nowego szkoleniowca. Zostanie nim Emanuele Zanini, który ma na swoim koncie wiele zagranicznych doświadczeń. Jednak 56-letni trener zdecydował się na przyjęcie wyzwania związanego z pracą w Serie A.Będzie to dla niego powrót do Italii po przerwie. – Wracam do pracy we Włoszech, czyli kraju, który kocham i który jest jednym z najlepszych miejsc do pracy trenerskiej po wielu latach zagranicznych doświadczeń. Przychodzę do klubu z Ravenny, który jest ważną częścią historii włoskiej siatkówki. Przyjąłem to wyzwanie. Będzie ono złożone, trudne, ale jednocześnie stymulujące – powiedział Emanuele Zanini.

W ostatnich miesiącach pracował on w Mladost Zagrzeb. Przejął chorwacki klub przed play-off i doprowadził go do mistrzostwa kraju. Pracuje także z reprezentacją Chorwacji, z którą wywalczył awans do mistrzostw Europy oraz zajął trzecie miejsce w Srebrnej Lidze Europejskiej. Wcześniej prowadził także reprezentację Słowacji, ale bez większych sukcesów. W siatkówce klubowej pracował nie tylko we Włoszech, ale także na Słowacji (TV Bratysława), we Francji (Beauvais Oise UC), a także w Polsce, gdzie najpierw prowadził Aluron Virtu Wartę Zawiercie, a w 2020 roku przejął po Piotrze Gruszce Asseco Resovię Rzeszów, ale nie udało mu się odmienić oblicza zespołu z Podkarpacia.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę