Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSĘ znów dotknęła pandemia, mecz z Wartą odwołany

ZAKSĘ znów dotknęła pandemia, mecz z Wartą odwołany

Radość ZAKSY z powrotu do treningów i rytmu meczowego nie trwała długo, bo jedenaście dni. Podopieczni Nikoli Grbica zdołali rozegrać dwa mecze i to na razie byłoby na tyle, bo dziś znów w zespole pojawiły się objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem, a co za tym idzie mecz przeciwko Aluronowi CMC Warta Zawiercie został odwołany. 

W tej sytuacji nie wiadomo tak naprawdę, komu należy bardziej współczuć. Z jednej strony kędzierzynianie stają w obliczu kolejnego zastopowania, ale w wyniku zawirowań pandemicznych, to Warta od ponad trzech tygodni nie rozegrała meczu. W tej sytuacji zawiercianie kolejną próbę rozegrania spotkania podejmą 8 listopada, a ich przeciwnikiem będzie Verva Warszawa.Poniżej prezentujemy oświadczenie klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

Klub ZAKSA S.A informuje, że w związku z wystąpieniem symptomów COVID-19 w zespole Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najbliższy mecz naszego zespołu w Zawierciu został przełożony. Nasz zespół wrócił do Kędzierzyna-Koźle, zawodnicy i sztab szkoleniowi zostaną poddani testom.
Przed wyjazdem naszego zespołu do Zawiercia jeden z siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zgłosił gorsze samopoczucie. Dlatego w trosce o pozostałych zawodników nasz siatkarz został w Kędzierzynie-Koźlu i oczekuje na wykonanie testu. Reszta drużyny w Zawierciu zameldowała się w poniedziałek, 2 listopada. Treningi ZAKSY odbyły się zgodnie z planem.

Niestety dziś rano kilku zawodników zaobserwowało u siebie symptomy COVID-19. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników meczu, zachowawczo Polska Liga Siatkówki w porozumieniu z klubami podjęła decyzję o przełożeniu spotkania.

ZAKSA wróciła do Kędzierzyna-Koźla, treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna, w oczekiwaniu na przeprowadzenie testów, podda się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostaną poddani wszyscy członkowie zespołu.  Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

O nowym terminie rozgrywania meczu, decyzjach dotyczących kolejnych spotkań z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz powrocie do treningów i gry będziemy informować na bieżąco.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie- facebook, inf. własna, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved