Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA wzmocni się przyjmującym z Zawiercia

ZAKSA wzmocni się przyjmującym z Zawiercia

1 lutego był ostatnim dniem okienka transferowego. W ostatniej chwili postanowił wzmocnić się lider PlusLigi – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Do drużyny z Opolszczyzny dołączy Dominik Depowski, który do tej pory bronił barw Aluronu CMC Warta Zawiercie i w Kędzierzynie-Koźlu spędzi resztę sezonu na zasadzie wypożyczenia.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dopiero w miniony weekend przegrała swój pierwszy mecz w tym sezonie. Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali 2:3 z Asseco Resovią Rzeszów, ale wcześniej pewnie wygrali swoją grupę w Lidze Mistrzów i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy europejskich pucharów.

Ostatnio ZAKSY nie mógł wesprzeć na boisku Piotr Łukasik, który cały czas zmaga się z kontuzjami. Mecz z Asseco Resovią przyjmujący o imponujących warunkach fizycznych spędził za bandami reklamowymi. Władze klubu z Opolszczyzny postawiły więc poszukać zawodnika, który będzie w stanie uzupełnić tę lukę w składzie i nowym siatkarzem ZAKSY ma zostać Dominik Depowski.

25-letni siatkarz w tym sezonie występował w Aluronie CMC Warta Zawiercie. Łącznie w barwach tego zespołu zdobył w trwających rozgrywkach 53 punkty, a ostatnio trener Igor Kolaković stawiał raczej na duet Piotr Orczyk – Garrett Muagututia. Wcześniej Dominik Depowski występował w Jastrzębskim Węglu, GKS-ie Katowice, a także Espadonie Szczecin i Asseco Resovii. To w młodzieżowych kadrach Resovii odnosił sukcesy w kategoriach młodzieżowych – zdobył trzy medale mistrzostw Polski, kończąc ten etap jako MVP i zwycięzca turnieju finałowego MP juniorów w 2014 roku. Teraz przyjmujący ma wzmocnić szeregi ZAKSY, przed którą cały czas sporo grania. Oprócz rozgrywek PlusLigi kędzierzynianie walczą w Lidze Mistrzów, a także w Pucharze Polski.