Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA ogłosiła transfer Bartosza Bednorza

ZAKSA ogłosiła transfer Bartosza Bednorza

fot. FIVB

Do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 dołączył nowy przyjmujący – Bartosz Bednorz. Debiutanckim meczem w barwach ZAKSY dla nowego przyjmującego będą prawdopodobnie poniedziałkowe derby Opolszczyzny.

28-letni przyjmujący wraca do PlusLigi po pięcioletniej przerwie, kiedy to odchodząc z PGE Skry Bełchatów przeniósł się do włoskiej Modeny. Po dwóch sezonach gry we włoskiej Serie A Bartosz Bednorz bronił barw Zenitu Kazań, gdzie grał do końca sezonu 2021/2022. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie drugim klubem reprezentanta Polski w tym sezonie. Nowy przyjmujący kędzierzynian ma już za sobą udany sezon w lidze chińskiej, gdzie z Shanghai Bright 5 stycznia wywalczył wicemistrzostwo kraju.– Wracam po pięciu latach, jestem podekscytowany że znowu będę mógł zagrać na boiskach PlusLigi. Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do rodziny ZAKSY – podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 28-latek dodał również, że razem z ZAKSĄ chce powalczyć o sukcesy porównywalne do tych z ostatnich złotych lat w historii klubu. – Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów – przyznał Bartosz Bednorz.

Jak podkreślił Tuomas Sammelvuo reprezentant Polski bez wątpienia wzmocni skład zespołu. – Pozyskaliśmy Bartosza, żeby wzmocnić drużynę. Przechodzi do nas z ligi, która nie jest tak mocna, jak PlusLiga, więc myślę, że będzie potrzebował trochę czasu żeby zaadaptować się do nowych warunków. Jest zdrowy, zmotywowany, jak wszyscy doskonale wiedzą to bardzo dobry zawodnik. Teraz ważne jest aby wprowadzać go krok po kroku do drużyny. Wierzę, że nasi zawodnicy przyjmą go miło w drużynie. Zdajemy sobie sprawę, że Bartosz potrzebuje trochę czasu, my go jednak nie mamy zbyt wiele, dlatego dość szybko rozpoczęliśmy wspólne treningi – powiedział trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Bartosz Bednorz dołączył już do drużyny, za nowym przyjmującym pierwszy trening w HWS „Azoty”. Debiutanckim meczem w barwach ZAKSY dla nowego przyjmującego będą prawdopodobnie poniedziałkowe derby Opolszczyzny.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę