Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z mistrza I ligi do ZAKSY, nowy atakujący w kędzierzyńskiej ekipie

Z mistrza I ligi do ZAKSY, nowy atakujący w kędzierzyńskiej ekipie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Do składu naszej kędzierzyńskiej ekipy dołączył kolejny zawodnik. Od sezonu 2024/2025 w barwach ZAKSY  zobaczymy atakującego – Mateusza Rećko. W minionym sezonie zawodnik z MKS-em Będzin wywalczył awans do PlusLigi.

Pierwszy sezon w PLusLidze

26 – letni atakujący jest wychowankiem UMKS MOS-u Wola Warszawa, skąd po dwóch sezonach trafił do AZS-u Częstochowa. Zbierający doświadczenie na zapleczu PlusLigi zawodnik kolejno bronił barw Buskowianki Kielce, BAS Białystok i Avii Świdnik, skąd trafił do MKS-u Będzin. To właśnie miniony sezon w będzińskim klubie otworzył atakującemu drzwi do najwyższe klasy rozgrywkowej.

Razem z MKS-em Będzin Mateusz Rećko wywalczył awans do PlusLigi. To właśnie zakończony niedawno sezon był jednym z najlepszych w dotychczasowej karierze naszego nowego atakującego. Statystyki zawodnika w sezonie 2023/2024 TAURON 1. Ligi Mężczyzn potwierdzają, że Mateusz Rećko bez wątpienia był liderem swojego zespołu, w rozegranych 36 meczach atakujący zdobył łącznie 530 punktów, z czego 452 atakiem, 43 blokiem i 35 zagrywką.

Wyróżnienie za dobrą grę

W uznaniu za znakomitą grę Mateusz Rećko został wyróżniony tytułem MVP TAURON 1. Ligi. Zawodnik odebrał nagrodę podczas organizowanej w Katowicach gali Pgolskiej Ligi Siatkówki. Wyróżnienie to jest efektem ciężkiej pracy i znakomitej dyspozycji zawodnika na przestrzeni sezonu, w którym Mateusz dwanaście razy odbierał statuetkę spotkania.

Dla MVP zaplecza PlusLigi najbliższy sezon będzie debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak jak przyznaje sam zawodnik dotychczasowe doświadczenie, dodaje pewności –  Czuję się gotowy do gry w PlusLidze, za mną czwarty w pełni rozegrany sezon w 1. Lidze, gdzie grałem te pierwsze skrzypce, więc tego ogrania boiskowego trochę już nabyłem – podkreślił nowy atakujący ZAKSY, dodając, że nad propozycją dołączenia do takiej drużyny jak nasza nie musiał się długo zastanawiać. – Kiedy pojawiła się oferta gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle pomyślałem sobie, że „Realowi Madryt” siatkówki się nie odmawia – zakończył zawodnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w PLusLidze

źródło: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved