Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA lepsza od zawiercian w pierwszym meczu kontrolnym

ZAKSA lepsza od zawiercian w pierwszym meczu kontrolnym

fot. Bianka Sawoniuk

W pierwszym z dwóch meczów kontrolnych z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wicemistrzowie Polski wygrali w Zawierciu 3:1. Rewanż pomiędzy obiema ekipami zostanie rozegrany w piątek (3 września) w Strzelcach Opolskich.

W porównaniu z ostatnim spotkaniem testowym z reprezentacją Czarnogóry trener Igor Kolaković dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie drużyny z Zawiercia. Szansę dostali Mateusz Malinowski i Patryk Niemiec, a mecz w kwadracie rozpoczęli Dawid Konarski i Michał Szalacha. Początek pierwszego seta należał do ZAKSY, Jurajscy Rycerze szybko wyrównali wynik na 3:3. Goście błyskawicznie zbudowali kilkupunktową przewagę,  atak Mateusza Malinowskiego dał sygnał do odrabiania strat, które wkrótce wynosiły już tylko 10:11. Wtedy kędzierzynianie znowu wrzucili jednak wyższy bieg i w pewnym momencie dystans wynosił już 8 punktów. Pogoń w końcówce pozwoliła zmniejszyć straty o połowę, ale czas wzięty przez trenera Gheorghe Cretu przyniósł efekt i rywale domknęli seta wynikiem 25:21.Początek drugiej partii należał do zawiercian, którzy szybko wypracowali sobie niewielką przewagę. ZAKSA wkrótce wyrównała do stanu 8:8 i nie zwalniała tempa. Skuteczny blok kędzierzynian dał im prowadzenie już 4 punktami. Tym razem Jurajscy Rycerze nie zerwali się już do pościgu i set zakończył się wynikiem 19:25.

Po przerwie na boisku pojawili się Konarski i Szalacha. Do stanu 6:6 trzecia partia przebiegała punkt za punkt, ale tym razem to gospodarze z Zawiercia odskoczyli rywalom. Mocny atak Michała Szalachy zapewnił im trzypunktową przewagę, a po skutecznym bloku było już 12:6. Jurajscy Rycerze nie zwalniali tempa już do końca i wygrali 25:17.

Początek czwartego seta był wyrównany, a w pewnym momencie gospodarze uciekli na 9:7. Po zaciętej walce kędzierzynianie wyrównali na 16:16 i zaczęli posyłać coraz mocniejsze bomby z zagrywki, z którymi nie radziła sobie zawierciańska linia przyjęcia. Dzięki temu goście szybko zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca, wygrywając 25:20, a cały mecz 3:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(21:25, 19:25, 25:17, 20:25)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę