Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA lepsza od reprezentacji Portoryko

ZAKSA lepsza od reprezentacji Portoryko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kędzierzynianie kończą czwarty tydzień okresu przygotowawczego. Za mistrzami Polski pierwszy sparing. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo zmierzyli się z uczestnikiem mistrzostw świata – reprezentacją Portoryko i wygrali to spotkanie w trzech setach.

O ile dla ZAKSY czwartkowa konfrontacja to pierwsze spotkanie kontrolne okresu przygotowawczego, to dla jej rywali mecz w Kędzierzynie-Koźlu był szansą na ostatnie szlify przed startującymi w piątek siatkarskimi mistrzostwami świata. Zagrają oni w grupie A w katowickim Spodku, gdzie będzie mierzyć się z takimi rywalami, jak Serbia, Tunezja czy Ukraina.Przypomnijmy, że Portorykańczycy awans do mistrzostw świata wywalczyli jako aktualny mistrz Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Trener Sammelvuo do dyspozycji niezmiennie ma siedmiu zawodników, w meczu z Portorykańczykami na boisku zobaczyliśmy więc: Przemysława Stępnia na rozegraniu, Bartłomieja Klutha w ataku, Wojciecha Żalińskiego z Adrianem Staszewskim na przyjęciu, środkowych Dmytro Paszyckiego i Tomasza Kalembkę oraz Korneliusza Banacha (libero).

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, kędzierzynianie już w pierwszym secie wykazali się czujną grą na siatce, kolejne bloki na swoim koncie zapisywali Dmytro Paszycki czy Adrian Staszewski, skuteczność w ataku Wojciecha Żalińskiego i Bartka Klutha sprzyjały budowaniu przewagi i zespół ZAKSY kontrolował sytuację (13:10). Pojedyncze skuteczne zagrania rywali nie wybiły z rytmu gospodarzy, nawet czas, o który poprosił trener gości nie odwrócił losów seta (19:13). Kluczowa faza tej partii to jeszcze dłuższe wymiany, w tych brylowali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, finalnie wygrywając 25:16.

Czujna gra w elemencie bloku pozwoliła im mocnym akcentem rozpocząć kolejny fragment meczu, ścianą nie do przejścia dla przeciwnika były ręce duetu Tomasz Kalembka/Bartłomiej Kluth. Tym razem podopieczni trenera Sammmelvuo szybciej zostawili rywali w tyle, a przebieg seta potwierdzał dominację polskiego zespołu (11:6, 17:9). Spora część dłuższych wymian kończyła się punktowymi blokami ZAKSY, w końcówce partii do punktów zdobywanych na siatce Tomasz Kalembka dodał punktowe serwisy (22:10), prowadząc swój zespół do pewnej wygranej (25:10).

Szkoleniowiec gości rotował jeszcze składem, kolejne błędy własne Portorykańczyków i pewne ataki kędzierzynian miały jednak odzwierciedlenie na tablicy wyników (10:5), pewnie kolejne ataki kończył Wojciech Żaliński, swoje noty w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła równie regularnie poprawiał Adrian Staszewski. Czujna gra w obronie Korneliusza Banacha dawała początek dłuższym wymianom, tych szans ZAKSA nie marnowała, prowadząc w końcówce 21:10. Goście zdołali jeszcze zmniejszyć nieco straty w końcówce, złudzenia rywalom odebrał atak Tomasza Kalembki (25:15).

Po rozegraniu trzech setów trenerzy zgodnie ustalili rozegranie dodatkowej, czwartej partii. Również w tym secie lepsi byli siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wygrywając 25:20.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Portoryko 3:0
(25:16, 25:10, 25:15)
Dodatkowy set: 25:20 dla ZAKSY

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę