Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA lepsza od GKS-u Katowice w Głogówku

ZAKSA lepsza od GKS-u Katowice w Głogówku

fot. Klaudia Piwowarczyk

GKS Katowice oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrały drugi mecz towarzyski, tym razem w Głogówku, a stawką był Puchar Gminy. Spotkanie lepiej rozpoczęli katowiczanie, jednak w trzech kolejnych partiach lepsi byli kędzierzynianie i ostatecznie triumfowali oni 3:1. W pierwszym sparingu, rozegranym w Katowicach, był remis 2:2.

Drugi sparing GKS-u z wicemistrzami Polski miał miejsce w Głogówku, gdzie organizatorzy zorganizowali okolicznościowy mecz o Puchar Gminy. Pierwsza partia zakończyła się zdecydowaną wygraną GieKSy do 17, ale Grupa Azoty ZAKSA była w stanie szybko zrewanżować się i wygrać kolejną część meczu 25:14. Na przestrzeni całego meczu rywale prezentowali się lepiej w bloku oraz w ataku, gdzie potrafili osiągnąć w drugim i czwartym secie 64 proc. skuteczności. Obiecująco wyglądał przebieg seta numer trzy, w którym GKS dorównał ZAKSIE w jakości ofensywy, jednak ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla gospodarzy.Po stronie ZAKSY najlepiej punktującymi graczami byli David Smith (15), Adrian Staszewski (14) i Wojciech Żaliński (13), natomiast w ekipie GKS-u Jakub Jarosz (19) i Damian Kogut (10). – Pierwszy set w naszym wykonaniu wyglądał obiecująco, wiele elementów wychodziło nam bardzo dobrze. W kolejnych setach przeciwnik wywarł na nas presję zagrywką, co miało swoje przełożenie na dalszy przebieg meczu. Poza tym przy jedynie dwóch przyjmujących, jakich mamy na tę chwilę do dyspozycji, prędzej czy później zmęczenie musiało się pojawić w naszych szeregach – powiedział drugi trener GieKSy Damian Musiak.

W środę 15 września w Częstochowie katowiczanie rozegrają spotkanie towarzyskie z Exact Systems Norwidem Częstochowa, natomiast w dniach 17-18 września stoczą dwa sparingowe starcia z Aluronem CMC Warta Zawiercie – pierwsze spotkanie odbędzie się w hali OS Szopienice, drugie w Zawierciu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1
(17:25, 25:14, 25:22, 25:16)

Składy zespołów:
ZAKSA
: Janusz, Staszewski, Żaliński, Kluth, Smith, Rejno, Shoji (libero) oraz Walczak, Kaciczak, Kalembka, Kozłowski, Huber
GKS: Ma’a, Kania, Jarosz, Hain, Szymański, Kogut, Mariański (libero) oraz Lewandowski, Domagała, Nowosielski, Drzazga, Ogórek (libero)

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę