Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA Kędzierzy-Koźle oficjalnie potwierdza odejście dwóch kluczowych zawodników!

ZAKSA Kędzierzy-Koźle oficjalnie potwierdza odejście dwóch kluczowych zawodników!

fot. PressFocus

Wraz z zakończeniem PlusLigi, rozpoczęły się wzmożone ruchy transferowe. Wiele klubów zaczęło potwierdzać krążące od dłuższego czasu plotki. Nie inaczej jest w przypadku ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która oficjalnie poinformowała o odejściu dwóch filarów drużyny – Aleksandra Śliwki i Łukasza Kaczmarka.

 

Podstawa drużyny

Śliwka i Kaczmarek to jedne z kluczowych nazwisk drużyny z opolszczyzny. Obydwoje przygodę w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęli pięć lat temu, w sezonie 2018/19. Przez ostatnie lata sięgali po najwyższe tytuły – w tym między innymi dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Polski, cztery Puchary Polsk, a także trzy Superpuchary. Trzykrotnie zwyciężali też w Lidze Mistrzów. Aleksander Śliwka dodatkowo od sezonu 2021/22 objął rolę kapitana drużyny, prowadząc drużynę do wielkich celów, pomimo zawirowań. Ostatni sezon nie był dla kędzierzynian udany, a zarówno Śliwka, jak i Kaczmarek zmagali się z licznymi problemami zdrowotnymi, jednak w Kędzierzynie-Koźlu zostaną zapamiętani w bardzo pozytywnym świetle.

 

Lata doświadczenia

Obydwaj zawodnicy mają już na koncie liczne sukcesy, także przed dołączeniem do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Aleksander Śliwka we wcześniejszych latach zdobył  między innymi jeszcze jedno wicemistrzostwo Polski. Łukasz Kaczmarek natomiast ma w swoim dorobku również Mistrzostwo I Ligi. Teraz przed obydwojgiem intensywny sezon reprezentacyjny, w którym głównym celem są Igrzyska Olimpijskie. W kolejnym sezonie klubowym Kaczmarka najprawdopodobniej będziemy oglądać w Jastrzębskim Węglu. Śliwka ma obrać natomiast azjatycki kierunek i wzmocnić japońską drużynę Suntory Sunbirds. Na oficjalne potwierdzenia transferowe trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

 

Oficjalne pożegnanie

Mimo, że o odejściu obydwu zawodników mówiło się od dawna, klub dopiero dzisiaj zdecydował się potwierdzić zakończenie kontraktów. – Olek, Łukasz – dziękujemy za te wszystkie lata, wiele sportowych emocji i niezapomniane chwile spędzone w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Życzymy powadzenia i kolejnych sukcesów sportowych. Do zobaczenia! – napisali w oficjalnym pożegnaniu.

 

Zobacz również:
Karuzela Transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved