Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zagraniczne kluby chcą grać w PlusLidze

Zagraniczne kluby chcą grać w PlusLidze

fot. Eckhard Herfet berlin-recycling-volleys-de

Jak informuje „Przegląd Sportowy” dwa zagraniczne kluby, Berlin Recycling Volleys i Barkom-Każany Lwów, zgłosiły się do PLS z prośbą o dopuszczenie do rozgrywek PlusLigi. Wnioskiem niedługo zajmie się Rada Nadzorcza, ale jest mało prawdopodobne, żeby po raz pierwszy pozwoliła na umiędzynarodowienie rozgrywek.

W 20-letniej historii zawodowej PlusLigi w rywalizacji o mistrzostwo Polski nigdy nie uczestniczył zespół spoza naszego kraju. Choć kilka razy zdarzało się, że do PLS docierały zza granicy wnioski o dopuszczenie do rozgrywek PlusLigi. Głównie z klubów czeskich i słowackich. – Mogę potwierdzić, że kluby z Berlina i Lwowa nadesłały swoje zgłoszenia. Nie są zresztą pierwsze, bo w poprzednich latach też byli chętni na udział w lidze mistrzów świata. Dla nas to duży zaszczyt i splendor – zdradza „Przeglądowi Sportowemu” Kamil Składowski, dyrektor działu komunikacji w PLS. Pytany o szansę na dopuszczenie nowych klubów do rozgrywek dodaje: – Ze względu na epidemię koronawirusa trudno dzisiaj wyobrazić sobie rozszerzenie ligi o zespoły spoza Polski. Nigdy nie mów jednak nigdy. Na pewno warto te zgłoszenia rozpatrzyć.Nigdy wcześniej akcesu gry w polskiej ekstraklasie nie zgłosił jednak tak silny klub, jak Berlin Recycling Volleys. Zespół ze stolicy Niemiec to gigant tamtejszej ligi. Dziesięciokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju, a z najwyższego stopnia podium nie schodzi od 2016 roku. Od kilku lat występuje w Lidze Mistrzów, choć bez wielkich sukcesów. Pomysł, by zgłosić się do rywalizacji w PlusLidze to efekt epidemii koronawirusa, której może nie przetrwać część niemieckich klubów. A to oznacza potężne osłabienie ligi niemieckiej, w której i bez tego Berlin Volleys miał tylko jednego groźnego konkurenta VfB Friedrichshafen. W Polsce berlińczycy natrafiliby na godnych siebie rywali.

Barkom-Każany to klub założony w 2009 roku, aktualny mistrz Ukrainy, w barwach którego występuje kilku reprezentantów tego kraju. W sezonie 2015/16 trenerem zespołu ze Lwowa był Jan Such, a działacze klubu już rok temu zastanawiali się nad przystąpieniem do rozgrywek. Tym bardziej, że lwowska siatkówka ma znakomite tradycje przedwojenne. W 1939 roku Sokół Lwów zdobył mistrzostwo Polski, a w 1929 i 1937 roku zespoły ze Lwowa zdobywały brązowe krążki.

Pomysł gry zagranicznych drużyn w PlusLidze:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę