Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Yacine Louati: To był wyjątkowy sezon pod wieloma względami

Yacine Louati: To był wyjątkowy sezon pod wieloma względami

Yacine Louati odchodzi z Jastrzębskiego Węgla po jednym sezonie. – Z całą pewnością zapamiętam złoty medal. Zapamiętam wiele rzeczy. To był wyjątkowy sezon pod wieloma względami. Odkryłem mnóstwo nowych rzeczy. To, co najbardziej doceniam z pobytu w Jastrzębskim Węglu, to wielką strukturę, organizację klubu i dobrą jakość pracy, jaką mieliśmy w tym klubie. I to jak ludzie kochają tu siatkówkę – powiedział francuski przyjmujący.

Jastrzębski Węgiel sięgnął po mistrzostwo Polski. Jednym z ważnych ogniw zespołu był przyjmujący Yacine Louati. – Z całą pewnością zapamiętam złoty medal. Zapamiętam wiele rzeczy. To był wyjątkowy sezon pod wieloma względami. Odkryłem mnóstwo nowych rzeczy. To, co najbardziej doceniam z pobytu w Jastrzębskim Węglu, to wielką strukturę, organizację klubu i dobrą jakość pracy, jaką mieliśmy w tym klubie. I to jak ludzie kochają tu siatkówkę. To wiele dla mnie znaczyło. Przekonywałem się o tym każdego dnia spacerując po Jastrzębiu. Dostrzegłem tutaj wielką pasję do sportu. To jest bardzo ważne. To nas niosło i pomagało w tych kluczowych momentach, w których wznieśliśmy się na swoje wyżyny. Prowadziło nas do zwycięstwa i zdobycia tego złotego medalu. To naprawdę wyjątkowe uczucie, skończyć sezon ze złotem. Przyjemną sprawą jest móc zachować dla siebie tylko to, co dobre. Jastrzębie będzie zawsze wspaniałym wspomnieniem dla mnie – powiedział siatkarz.Louati podkreślał, że jest pod wrażeniem organizacji pracy klubu. – Czuliśmy wsparcie naszych kibiców, zwłaszcza wtedy kiedy tego najbardziej potrzebowaliśmy. Dziękuję im, ale dziękuję również wszystkim ludziom pracującym w klubie, w obsłudze hali, wszystkim tym, którzy pomagają klubowi wynieść go na ten wysoki poziom. Największą różnicę w funkcjonowaniu Jastrzębskiego Węgla w porównaniu do innych klubów, w których grałem, zauważam w systematyczności pracy, w regularności. A to jest bardzo istotne – przyznał.

Siatkarz zwrócił uwagę na regularność zdobywania różnych trofeów przez klub z Jastrzębia-Zdroju. – Są kluby, które pomimo gorszej organizacji aniżeli w Jastrzębiu, mogą czasem osiągnąć dobre wyniki. Kiedy spojrzy się na te wszystkie osiągnięcia przedstawione na tych wiszących za mną flagach, to jest tego sporo. Złoto jest dopiero drugie w historii klubu, ale były też srebra, Puchar Polski, medal Ligi Mistrzów. Więc praktycznie każdego roku jest coś znaczącego w klubowej kolekcji. Zeszły rok niestety nie został dokończony. To wszystko spina się jedną klamrą. Regularnością. To też pewnego rodzaju polisa, zabezpieczenie dla zawodników, móc grać w takich warunkach. Jest to bardzo ważne – stwierdził Louati.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę