Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Projekt i Trefl w finale

XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Projekt i Trefl w finale

W sobotę 3 września rozpoczął się XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Organizatorem turnieju jest Polski Cukier Avia Świdnik. Świdniczanie w sobotnim półfinale ulegli Treflowi Gdańsk 0:3. Natomiast Cerrad Enea Czarni Radom przegrał z Projektem Warszawa 1:3. Na niedzielę zaplanowano mecze odpowiednio o trzecie i pierwsze miejsce.

Z okazji jubileuszu 70-lecia klubu poza żółto-niebieskimi występują w nim wyjątkowi goście prosto z PlusLigi. Włodarze klubu do udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik zaprosili bowiem – Trefl Gdańsk, Projekt Warszawa oraz Cerrad Enea Czarnych Radom. Dla świdniczan to bardzo dobry sprawdzian formy przed inauguracją sezonu 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W pierwszym sobotnim meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze PlusLigi, a dokładnie radomianie i warszawianie. Czarni tylko w drugim secie przechylili szalę na swoją stronę. W pozostałych musieli uznać wyższość przeciwników. Podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali premierową odsłonę 25:21. Niestety już na początku seta z boiska musiał zejść środkowy Bartłomiej Lemański, który podczas wykonywania bloku na siatce, doznał urazu stawu skokowego. Popularny „Leman” nie pojawił się już na placu gry, a jego miejsce na środku siatki zajął Rafał Faryna.

Siatkarze Projektu Warszawa po nienajlepszym rozpoczęciu spotkania, szybko wrócili na „właściwe tory”, wygrywając dwa kolejne sety 25:19 i 25:19. W czwartej odsłonie spotkania Cerrad Enea Czarni Radom długo „gonili” wynik. Podopieczni Jacka Nawrockiego skrupulatnie i sumiennie zbliżali się do swojego przeciwnika, by w końcówce seta doprowadzić do remisu (22:22). W kolejnych wymianach Cerrad Enea Czarni Radom zdobyli dwa punkty z rzędu, co dało im ogromną szansę na doprowadzenie do tie-breaka (24:22).

Wojskowi w jednym ustawieniu stracili aż cztery punkty z rzędu, co przyczyniło się do porażki w czwartym secie 26:24, a w całym pojedynku Projekt Warszawa triumfował 3:1. W niedzielę (4 września) Cerrad Enea Czarni Radom zagrają o 3. miejsce podczas turnieju w Świdniku, a ich rywalem będą gospodarze – Avia.

W drugim spotkaniu gospodarze memoriału zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Podopieczni Witolda Chwastyniaka rozegrali dość równy pojedynek, ale kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Na niedzielę zaplanowano mecze odpowiednio o trzecie i pierwsze miejsce.

4 września (niedziela)
godz. 12.00 mecz o 3 miejsce: Cerrad Enea Czarni Radom – Polski Cukier Avia Świdnik
godz. 15.00 mecz o 1. miejsce: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk

źródło: tauron1liga.pl, wksczarni.pl

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.