Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Projekt i Trefl w finale

XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik: Projekt i Trefl w finale

W sobotę 3 września rozpoczął się XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Organizatorem turnieju jest Polski Cukier Avia Świdnik. Świdniczanie w sobotnim półfinale ulegli Treflowi Gdańsk 0:3. Natomiast Cerrad Enea Czarni Radom przegrał z Projektem Warszawa 1:3. Na niedzielę zaplanowano mecze odpowiednio o trzecie i pierwsze miejsce.

Z okazji jubileuszu 70-lecia klubu poza żółto-niebieskimi występują w nim wyjątkowi goście prosto z PlusLigi. Włodarze klubu do udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik zaprosili bowiem – Trefl Gdańsk, Projekt Warszawa oraz Cerrad Enea Czarnych Radom. Dla świdniczan to bardzo dobry sprawdzian formy przed inauguracją sezonu 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W pierwszym sobotnim meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze PlusLigi, a dokładnie radomianie i warszawianie. Czarni tylko w drugim secie przechylili szalę na swoją stronę. W pozostałych musieli uznać wyższość przeciwników. Podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali premierową odsłonę 25:21. Niestety już na początku seta z boiska musiał zejść środkowy Bartłomiej Lemański, który podczas wykonywania bloku na siatce, doznał urazu stawu skokowego. Popularny „Leman” nie pojawił się już na placu gry, a jego miejsce na środku siatki zajął Rafał Faryna.

Siatkarze Projektu Warszawa po nienajlepszym rozpoczęciu spotkania, szybko wrócili na „właściwe tory”, wygrywając dwa kolejne sety 25:19 i 25:19. W czwartej odsłonie spotkania Cerrad Enea Czarni Radom długo „gonili” wynik. Podopieczni Jacka Nawrockiego skrupulatnie i sumiennie zbliżali się do swojego przeciwnika, by w końcówce seta doprowadzić do remisu (22:22). W kolejnych wymianach Cerrad Enea Czarni Radom zdobyli dwa punkty z rzędu, co dało im ogromną szansę na doprowadzenie do tie-breaka (24:22).

Wojskowi w jednym ustawieniu stracili aż cztery punkty z rzędu, co przyczyniło się do porażki w czwartym secie 26:24, a w całym pojedynku Projekt Warszawa triumfował 3:1. W niedzielę (4 września) Cerrad Enea Czarni Radom zagrają o 3. miejsce podczas turnieju w Świdniku, a ich rywalem będą gospodarze – Avia.

W drugim spotkaniu gospodarze memoriału zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Podopieczni Witolda Chwastyniaka rozegrali dość równy pojedynek, ale kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Na niedzielę zaplanowano mecze odpowiednio o trzecie i pierwsze miejsce.

4 września (niedziela)
godz. 12.00 mecz o 3 miejsce: Cerrad Enea Czarni Radom – Polski Cukier Avia Świdnik
godz. 15.00 mecz o 1. miejsce: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk

źródło: tauron1liga.pl, wksczarni.pl