Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > XIII Memoriał Józefa Gajewskiego: Trefl i AZS zagrają w finale

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego: Trefl i AZS zagrają w finale

Pierwszego dnia XIII Memoriału Józefa Gajewskiego, który został zaplanowany na 15-16 września, odbyły się półfinały. W pierwszym meczu Trefl Gdańsk wygrał z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:15). Drugie spotkanie, rozegrane pomiędzy AZS-em Olsztyn a Ślepskiem Malow Suwałki, wygrała drużyna z Olsztyna 3:0 (25:22, 25:23, 29:27).

15 września rozpoczął się w Suwałkach XIII Memoriał Józefa Gajewskiego. W imprezie wzięły udział cztery plusligowe zespoły: Trefl Gdańsk, Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Pierwszego dnia turnieju odbyły się półfinały, w których Trefl Gdańsk zmierzył się z radomską drużyną, a Ślepsk Malow zagrał z AZS-em Olsztyn. W drugim dniu memoriału przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce, a zwycięzcy spotkają się w finale.

W pierwszym meczu dnia Trefl Gdańsk zmierzył się z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Igora Jurcicia, którzy szybko wypracowali trzypunktową przewagę (8:5).  Z czasem przewaga „gdańskich lwów” wzrastała, a radomianie nie byli w stanie zatrzymać ataków Bartłomieja Bołądzia i Jana Martineza (16:12). Podopieczni Jacka Nawrockiego mimo starań nie byli w stanie odrobić starty do swojego przeciwnika. Ostatecznie inauguracyjną partię wygrała drużyna z Gdańska 25:20.

W drugim secie siatkarze z Radomia ponownie musieli gonić wynik. Gdańszczanie prowadzili od początku tej odsłony, odskakując szybko na kilka „oczek” (8:5). Ich przewaga rosła coraz bardziej (16:10). Wojskowi nie byli już w stanie przeciwstawić się zawodnikom z Gdańska, którzy wygrali do 14.

Trzecia partia rozpoczęła się dla siatkarzy Jacka Nawrockiego podobnie do dwóch poprzednich. Czarni Radom przez większość seta musieli ponownie odrabiać straty, przegrywając kolejno (6:8), a następnie (13:16). Sygnał do ataku w decydującej części seta dał Mauricio Borges, który zaskoczył rywali w polu serwisowym (21:20). Radomianie w końcówce pokazali się z lepszej strony i  wygrali trzecią odsłonę do 21.

W czwartym secie „gdańskie lwy” ponownie przejęły kontrole nad meczem.  Siatkarze z Gdańska szybko i bez większych problemów wygrali ostatnią partię do 15.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1
(25:20, 25:14, 21:25, 25:15)

MVP: Jan Martinez

Trefl: Martizen, Niemiec, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Orczyk, Perry (libero) oraz Pruszkowski (libero), Sawicki, Zaleszczyk
Czarni: Tammemaa, Borges, Lemański, Rusin, Gąsior, Woicki, Masłowski (libero) oraz Nowak, Łukasik, Warda

W drugim półfinale gospodarz – Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się z zespołem Indykpol AZS Olsztyn. Inauguracyjną partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po udanej zagrywce Bartosza Filipiaka odskoczyli na kilka punktów (8:4). Siatkarze z Suwałk bardzo dobrze radzili sobie w polu serwisowym, odrzucając olsztynian od siatki. Moritz Karlitzek i Karol Butryn starali się odrabiać straty, co w końcu odniosło pożądany efekt. Podopiecznym Javiera Webera udało się zniwelować siedmiopunktową przewagę (15:15).  Od tego momentu w grze przewodzili siatkarze AZS-u, którzy wygrali pierwszą partię do 22.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Na siatce królowali atakujący obu ekip – Karol Butryn z AZS-u i Bartosz Filipiak ze Ślepska. Gdy skuteczną zagrywkę dołożył Karlitzek, Indykpol AZS objął prowadzenie (9:7). Jednak nie potrwało to długo. Olsztynianie zaczęli popełniać błędy, które doprowadziły do zmiany na prowadzeniu. W dalszej części seta do głosu ponownie doszli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera. Zdobywali oni konsekwentnie punkty, do czego przyczynił się Bartłomiej Lipiński. Ostatecznie Indykpol wygrał 25:23.

Trzeci set świetnie rozpoczęli gospodarzę. Szybko zdobyli kilkupunktową przewagę dzięki skutecznym atakom Bartosza Filipiaka (5:2). Drużynę z Olsztyna dopadła niemoc a ataku, z której dłuższy czas nie mogli wyjść. Natomiast dobra gra w zespole Ślepska trwała, co powiększało przewagę punktową (10:3). W końcu olsztynianie powrócili do dobrej gry i doprowadzili do remisu (13:13). Końcówka partii dostarczyła dużo emocji. Gospodarze obronili kilka piłek meczowych, ale ostatecznie z wygranej 29:27 mogła się cieszyć drużyna AZS-u.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(22:25, 23:25, 27:29)

Składy zespołó:
Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Kujundzic, Takvam, Buchowski, Czunkiewicz, Depowski
AZS:  Lipiński, Karlitzek, Król, Jankiewicz, Siwczyk, Jakubiszak, Ciunajtis, Butryn

W drugim dniu memoriału odbędzie się mecz o 3. miejsce i finał. W pierwszym spotkaniu zmierzy się zespół Cerrad Enea Czarni Radom i drużyna Ślepsk Malow Suwałki, a ostatnim meczu imprezy zobaczymy Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl, wksczarni.pl

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.