Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > XIII Memoriał Józefa Gajewskiego: Trefl i AZS zagrają w finale

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego: Trefl i AZS zagrają w finale

Pierwszego dnia XIII Memoriału Józefa Gajewskiego, który został zaplanowany na 15-16 września, odbyły się półfinały. W pierwszym meczu Trefl Gdańsk wygrał z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:15). Drugie spotkanie, rozegrane pomiędzy AZS-em Olsztyn a Ślepskiem Malow Suwałki, wygrała drużyna z Olsztyna 3:0 (25:22, 25:23, 29:27).

15 września rozpoczął się w Suwałkach XIII Memoriał Józefa Gajewskiego. W imprezie wzięły udział cztery plusligowe zespoły: Trefl Gdańsk, Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Pierwszego dnia turnieju odbyły się półfinały, w których Trefl Gdańsk zmierzył się z radomską drużyną, a Ślepsk Malow zagrał z AZS-em Olsztyn. W drugim dniu memoriału przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce, a zwycięzcy spotkają się w finale.

W pierwszym meczu dnia Trefl Gdańsk zmierzył się z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Igora Jurcicia, którzy szybko wypracowali trzypunktową przewagę (8:5).  Z czasem przewaga „gdańskich lwów” wzrastała, a radomianie nie byli w stanie zatrzymać ataków Bartłomieja Bołądzia i Jana Martineza (16:12). Podopieczni Jacka Nawrockiego mimo starań nie byli w stanie odrobić starty do swojego przeciwnika. Ostatecznie inauguracyjną partię wygrała drużyna z Gdańska 25:20.

W drugim secie siatkarze z Radomia ponownie musieli gonić wynik. Gdańszczanie prowadzili od początku tej odsłony, odskakując szybko na kilka „oczek” (8:5). Ich przewaga rosła coraz bardziej (16:10). Wojskowi nie byli już w stanie przeciwstawić się zawodnikom z Gdańska, którzy wygrali do 14.

Trzecia partia rozpoczęła się dla siatkarzy Jacka Nawrockiego podobnie do dwóch poprzednich. Czarni Radom przez większość seta musieli ponownie odrabiać straty, przegrywając kolejno (6:8), a następnie (13:16). Sygnał do ataku w decydującej części seta dał Mauricio Borges, który zaskoczył rywali w polu serwisowym (21:20). Radomianie w końcówce pokazali się z lepszej strony i  wygrali trzecią odsłonę do 21.

W czwartym secie „gdańskie lwy” ponownie przejęły kontrole nad meczem.  Siatkarze z Gdańska szybko i bez większych problemów wygrali ostatnią partię do 15.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1
(25:20, 25:14, 21:25, 25:15)

MVP: Jan Martinez

Trefl: Martizen, Niemiec, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Orczyk, Perry (libero) oraz Pruszkowski (libero), Sawicki, Zaleszczyk
Czarni: Tammemaa, Borges, Lemański, Rusin, Gąsior, Woicki, Masłowski (libero) oraz Nowak, Łukasik, Warda

W drugim półfinale gospodarz – Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się z zespołem Indykpol AZS Olsztyn. Inauguracyjną partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po udanej zagrywce Bartosza Filipiaka odskoczyli na kilka punktów (8:4). Siatkarze z Suwałk bardzo dobrze radzili sobie w polu serwisowym, odrzucając olsztynian od siatki. Moritz Karlitzek i Karol Butryn starali się odrabiać straty, co w końcu odniosło pożądany efekt. Podopiecznym Javiera Webera udało się zniwelować siedmiopunktową przewagę (15:15).  Od tego momentu w grze przewodzili siatkarze AZS-u, którzy wygrali pierwszą partię do 22.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Na siatce królowali atakujący obu ekip – Karol Butryn z AZS-u i Bartosz Filipiak ze Ślepska. Gdy skuteczną zagrywkę dołożył Karlitzek, Indykpol AZS objął prowadzenie (9:7). Jednak nie potrwało to długo. Olsztynianie zaczęli popełniać błędy, które doprowadziły do zmiany na prowadzeniu. W dalszej części seta do głosu ponownie doszli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera. Zdobywali oni konsekwentnie punkty, do czego przyczynił się Bartłomiej Lipiński. Ostatecznie Indykpol wygrał 25:23.

Trzeci set świetnie rozpoczęli gospodarzę. Szybko zdobyli kilkupunktową przewagę dzięki skutecznym atakom Bartosza Filipiaka (5:2). Drużynę z Olsztyna dopadła niemoc a ataku, z której dłuższy czas nie mogli wyjść. Natomiast dobra gra w zespole Ślepska trwała, co powiększało przewagę punktową (10:3). W końcu olsztynianie powrócili do dobrej gry i doprowadzili do remisu (13:13). Końcówka partii dostarczyła dużo emocji. Gospodarze obronili kilka piłek meczowych, ale ostatecznie z wygranej 29:27 mogła się cieszyć drużyna AZS-u.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(22:25, 23:25, 27:29)

Składy zespołó:
Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Kujundzic, Takvam, Buchowski, Czunkiewicz, Depowski
AZS:  Lipiński, Karlitzek, Król, Jankiewicz, Siwczyk, Jakubiszak, Ciunajtis, Butryn

W drugim dniu memoriału odbędzie się mecz o 3. miejsce i finał. W pierwszym spotkaniu zmierzy się zespół Cerrad Enea Czarni Radom i drużyna Ślepsk Malow Suwałki, a ostatnim meczu imprezy zobaczymy Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl, wksczarni.pl