Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wyjazd Jastrzębskiego Węgla na turniej kwal. Ligi Mistrzów odwołany

Wyjazd Jastrzębskiego Węgla na turniej kwal. Ligi Mistrzów odwołany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Koronawirus znów pokrzyżował plany Jastrzębskiego Węgla. Jak poinformował klub ze Śląska wyjazd jastrzębian do Rumunii został odwołany. Przyczyną jest potwierdzenie przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie, wskutek czego turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów nie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie.

W dniach 27-29 października jastrzębianie mieli wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do fazy głównej Ligi Mistrzów z udziałem rumuńskiego klubu Arcada Galati oraz węgierskiego Fino Kaposvar. Jastrzębski Węgiel szykował się już do wyjazdu nad Dunaj. Pomarańczowi mieli w niedzielę zaplanowany nocleg w Warszawie, zaś w poniedziałek rano wylot ze stolicy kraju do Bukaresztu.W sobotę po meczu PlusLigi z Treflem Gdańsk  Klub otrzymał informację od Arcady Galati o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w tamtejszym zespole. Wiadomość ta została przekazana również przez Rumunów do Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej. CEV w niedzielę oficjalnie poinformował wszystkie zainteresowane strony o przełożeniu turnieju w Galati na inny termin.

Jeszcze podczas ostatnich negocjacji z udziałem wszystkich trzech klubów uczestniczących w tej rundzie kwalifikacji – na wypadek ewentualnych zakażeń w zespołach – CEV wyznaczył dodatkowy termin na rozegranie meczów w dniach 10-12 listopada.

I jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, to właśnie we wskazanym wyżej terminie odbędzie się turniej premiujący jego zwycięzcę grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niewykluczone też, że wówczas może dojść do zmiany gospodarza turnieju – bądź to na Jastrzębie-Zdrój, bądź też na Kaposvar.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved