Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wygrany sparing biało-czerwonych z Niemkami

Wygrany sparing biało-czerwonych z Niemkami

W Kienbaum reprezentacja Polski siatkarek wygrała 3:2 pierwsze towarzyskie spotkanie z reprezentacją Niemiec. Tym samym biało-czerwone rozpoczęły cykl sparingów, który ma na celu przygotować je do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata.

Stefano Lavarini desygnował do gry od początku spotkania Agnieszkę Korneluk, Kamilę Witkowską, Zuzannę Górecką, Magdalenę Stysiak, Joannę Wołosz, Olivię Różański i Aleksandrę Szczygłowską. Inauguracyjną odsłonę lepiej rozpoczęły Niemki, które w tym secie nadawały rytm. Gospodynie radziły sobie lepiej w polu serwisowym i ataku, przez co cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę punktową. Ostatecznie to one objęły prowadzenie w meczu.

W drugą odsłonę znów pewniej weszły Niemki, jednak Polkom udało się zniwelować stratę, a w drugiej połowie partii objąć prowadzenie. Biało-czerwone zaczęły grać lepiej w obronie, bloku i punktować na kontrze, dzięki czemu tym razem to one dominowały na boisku. Punkt na wagę remisu w meczu zdobyła Magdalena Stysiak, która poradziła sobie z blokiem rywalek.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, z minimalnym wskazaniem na reprezentację Polski. Miejscowe skutecznie zatrzymywały naszą drużynę na siatce, natomiast w biało-czerwonej ekipie mogliśmy oglądać ofiarne akcje w obronie. Autowy serwis podopiecznych Vitala Heynena, a chwilę potem udana akcja polskich siatkarek dały naszej drużynie prowadzenie w spotkaniu. W tej części meczu na boisku zameldowały się Anna Obiała i Monika Fedusio.

W czwartej partii trener Stefano Lavarini zaprosił na boisko kolejne siatkarki z kwadratu – Monikę Gałkowską, Katarzynę Wenerską i Klaudię Alagierską. Niestety tym razem lepiej zaprezentował się zespół gospodarzy.

Tie-break padł łupem reprezentacji Polski, która bardzo szybko wyszła na prowadzenie (6:1) i nie pozwoliła rywalkom odrobić straty. Bardzo dobre statystyki w ataku, pozwoliły naszym kadrowiczkom wygrać ostatnią odsłonę, a tym samym zapisać w Niemczech pierwsze zwycięstwo. W piątek kolejny mecz obu zespołów.

Polska – Niemcy 3:2
(20:25, 25:22, 25:23, 18:25, 15:9)

Polska: Korneluk (7), Witkowska (2), Górecka (8), Stysiak (15), Wołosz (3), Różański (8), Szczygłowska (libero) oraz Obiała (4), Alagierska (4), Gałkowska (5), Fedusio (1), Szlagowska (9), Wenerska
Niemcy: Glaab (1), Stigrot (14), Hippe (3), Scholzel (3), Weitzel (5), Emonts (3), Lohmann (libero) oraz Kastner (3), Janiska (9), Drewniok (9), Orthmann (7), Strubbe (5), Cekulaev (5)

źródło: pzps.pl