Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wygrane sparingi Stali i Norwida, Gwardia z Astrą na remis

Wygrane sparingi Stali i Norwida, Gwardia z Astrą na remis

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Poszczególne zespoły przygotowują się zarówno do rozgrywek PlusLigi, jak i I ligi. Obecnie trwa etap sparingowy. Mecze kontrolne wygrały zespoły z Nysy oraz Częstochowy, a remis padł w starciu Gwardii z Astrą.

Sezon na zapleczu PlusLigi rusza już w połowie września. Stąd też pierwszoligowe zespoły mają coraz mniej czasu na szukanie optymalnych ustawień i szlifowanie formy. Nic więc dziwnego, że rozgrywają coraz więcej sparingów. W środku tygodnia sparowały Exast Systems Norwid Częstochowa i AGH AZS Kraków.Obaj trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów, a wszystkie padły łupem podopiecznych Piotra Gruszki. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, która zakończyła się batalią na przewagi. Szansę na rewanż akademicy będą mieli już w piątek, kiedy to obie drużyny ponownie zmierzą się w Krakowie.

Również cztery sety rozegrały Chemeko-System Gwardia Wrocław i Astra Nowa Sól. Mimo że beniaminek prowadził już 2:0, to nie udało się wyłonić zwycięzcy tego meczu. Dwie kolejne partie padły bowiem łupem podopiecznych Dawida Murka, a więc pojedynek zakończył się remisem. Obie drużyny ponownie spotkają się, tym razem w ramach towarzyskiego turnieju rozgrywanego we Wrocławiu w dniach 10-11 września, który będzie ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek TAURON 1. Ligi mężczyzn.

Kolejny sparing rozegrały także PSG Stal Nysa oraz Mickiewicz Kluczbork. Obaj trenerzy ponownie umówili się na rozegranie czterech setów. Po raz drugi podopieczni Daniela Plińskiego ograli rywali z zaplecza PlusLigi 4:0. Wynik jednak nie był najważniejszy, a bardziej liczyła się możliwość przetestowania różnych ustawień. Na odpoczynek zawodnicy z Nysy nie mają co liczyć, bowiem przed nimi kolejne mecze kontrolne, tym razem z wrocławską Gwardią.

PSG Stal Nysa – Mickiewicz Kluczbork 4:0
(25:17, 25:22, 25:23, 25:19)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Astra Nowa Sól 2:2
(22:25, 24:26, 25:19, 26:24)

Exact Systems Norwid Częstochowa  – AGH AZS Kraków 4:0
(25:20, 25:22, 27:25, 25:21)

źródło: Gwardia Wrocław - facebook, inf. własna, Norwid Częstochowa - Facebook, Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę