Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wybory prezesa PZPS odbędą się w przyszłym roku

Wybory prezesa PZPS odbędą się w przyszłym roku

fot. Aleksandra Twardowska

Podczas ostatniego w tym roku posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęto kilka ważnych decyzji. Zarząd podjął decyzję o trybie zwołania Walnego Wyborczego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Uchwalono, że walne zgromadzenie odbędzie się w dwa miesiące po tym, jak zniesiony zostanie zakaz zgromadzeń, wprowadzony w związku z pandemią.

Zarząd postanowił również delegować Jacka Kasprzyka i Jacka Sęka na Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), który odbędzie się w lutym w formie online.Poniżej prezentujemy zasadniczą część uchwały dotyczącą zjazdu delegatów:

Wyrażając wolę przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia Wyborczego Delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej w trybie zgromadzenia stacjonarnego, zwołanego w Warszawie, działając na podstawie § 22 oraz § 29 ust. 1 pkt 19 Statutu PZPS oraz w oparciu o przepisy  Ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. Dz.U. z 2020, poz. 1842 z późn. zm.) i rozporządzeń wydanych na jej podstawie, postanawia, iż Walne Zgromadzenie Wyborcze PZPS odbędzie się w 2021 roku, w terminie po upływie 60 dni od daty ogłoszenia uchylenia przepisów o zakazie odbywania zgromadzeń i spotkań, w sposób umożliwiający przeprowadzenie zgromadzeń przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Zarząd postanowił również, że delegatami Polskiego Związku Piłki Siatkowej na lutowy Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) będą Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS (z głosem stanowiącym) i Jacek Sęk – Wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPS. Kongres będzie się odbywać w formie online.

Sławomir Supa został Przewodniczącym Wydziału Dyscypliny PZPS. Zastąpił na tej funkcji zmarłego w październiku Radosława Ciemięgę.

Powołany został Komitet Organizacyjny CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn 2021. Turniej rozegrany zostanie we wrześniu przyszłego roku w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Miastami-Gospodarzami są Kraków, Gdańsk, Katowice, Ostrawa, Tallinn i Tampere. Na czele krajowego Komitetu Organizacyjnego stanął Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS.

Zarząd zdecydował także o stworzeniu Pionu Komunikacji i PR, który będzie podlegać Prezesowi PZPS. Jednym z zadań nowego Pionu będzie wzmocnienie komunikacji środowiskowej.

Na wniosek Wydziału Rozgrywek zarząd dokonał korekty terminów turniejów finałowych II lig kobiet i mężczyzn w sezonie 2020/2021, które odbędą się odpowiednio: 30 kwietnia – 2 maja 2021 i 28 kwietnia – 2 maja. Zmiana terminów wynika ze zmian terminarza rozgrywek młodzieżowych.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved