Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Koniec zmagań dla par Korycki/Lech i Kałuża/Chiniewicz

WT Warszawa: Koniec zmagań dla par Korycki/Lech i Kałuża/Chiniewicz

fot. CEV

W Warszawie trwa jednogwiazdkowy turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour. W sobotni poranek Michał Korycki/Jarosław Lech w dwóch setach ulegli duetowi z Kanady i zakończyli zmagania.  Ich los podzieliła para Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz, która po tie-breaku uległa ekipie z Izraela. 

Początek meczu kończącego zmagania w grupie D był wyrównany. Rywale zdołali odskoczyć na dwa oczka, ale po chwili to Michał Korycki/Jarosław Lech zbudowali sobie przewagę (7:4). Przeciwnicy doprowadzili do wyrównania 13:13. Zacięta walka trwała do końca seta, ostatecznie rywale wygrali na przewagi.MacNeil i Hoey od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejną odsłonę (4:0). Korycki i Lech zbliżyli się co prawda na 8:10, a potem wyrównali na 14:14, ale to Kanadyjczycy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ostatecznie Polacy przegrali 0:2.

Korycki/Lech POL [13] – MacNeil/Hoey CAN [5] 0:2
(21:23, 19:21


Maciej Kałuża i Martin Chiniewicz swój ostatni grupowy mecz rozpoczęli od wyrównanej walki. Biało-czerwoni prowadzili 4:2. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, gdy rywale nie wyrównali na 9:9. Obie drużyny cały czas jednak byli w kontakcie punktowym.  Siatkarska wojna trwała do samego końca, ostatecznie na przewagi lepsi okazali się Day/Cuzmiciov.

W drugiej odsłonie Izraelczycy odskoczyli na 7:4. Maciej Kałuża i Martin Chiniewicz wyrównali jednak na 11:11, a kilka chwil później przeważali już 17:15. Izraelczycy natychmiast doprowadzili do wyrównania. Podobnie, jak w pierwszym secie o losach partii zadecydowała gra na przewagi, Tym razem triumfowali Polacy,

Tie-break lepiej rozpoczęli rywale (7:4), wkrótce jeszcze bardziej powiększyli różnicę. Trzy, czteropunktowe prowadzenie Izraelczycy utrzymywali dość długo, ale Polacy podkręcili tempo i od stanu 14:11 dla rywali wyrównali na 14:14. Ostatecznie para Day/Cuzmiciov okazała się lepsza po tie-breaku. Dla polskiej pary porażka oznacza pożegnanie z turniejem.

Kałuża/Chiniewicz POL [14] – Day/Cuzmiciov ISR [11] 1:2
(21:23, 21:19, 14:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę