Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Estończycy bez szans, Kruk i Szałankiewicz w strefie medalowej

WT Warszawa: Estończycy bez szans, Kruk i Szałankiewicz w strefie medalowej

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

W turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour Warszawa presented by ORLEN Paliwa przyszedł czas na ćwierćfinały. W pierwszym zagrali reprezentanci Polski – Miłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz. Polacy nie dali żadnych szans siatkarzom z Estonii i jako pierwsi awansowali do półfinałów warszawskiego turnieju.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy udanym atakiem otworzył Miłosz Kruk, natomiast po asie serwisowym Jakuba Szałankiewicza było już 3:0. Polacy grali nie tylko skutecznie, ale bardzo widowiskowo, prowadząc niedługo później 6:2. Co jakiś czas biało-czerwoni dokładali kolejne oczko do prowadzenia, ale zaliczyli też serię punktów. Po dwóch blokach Miłosza Kruka i dwóch punktach bezpośrednio z zagrywki Jakuba Szałankiewicza polska dwójka odskoczyła na 12:4. Natomiast po sprytnym zagraniu tego drugiego pary zeszły na przerwę techniczną przy prowadzeniu reprezentantów Polski 15:6. Estończykom ciężko było wbić się w pole gry po stronie Polaków, świetnie w obronie grał bowiem Szałankiewicz (19:9). To do niego należało też ostatnie słowo w partii premierowej, którą zakończył skutecznym atakiem.W drugim secie biało-czerwoni również przystąpili do punktowania bardzo szybko, jednak tym razem staranniej grali też przeciwnicy, trzymając wynik na wyrównanym poziomie (3:3). Długo to jednak nie trwało, a nieskończone akcje Estończyków na punkty w kontrze zamieniał Szałankiewicz (6:3). Blokiem świetnie grał natomiast Kruk i po jego akcji było już 9:5. Szałankiewicz dobrze ustawiał się w obronie, co dało kolejną szansę w kontrze. W bloku cały czas nie było mocnych na Kruka i po tych akcjach przewaga Polaków była już znaczna (13:7). Nic nie wskazywało na to, że wygrana reprezentantów Polski w tym meczu choć przez chwilę będzie zagrożona. Tym bardziej, że w końcówce biało-czerwoni jeszcze mocniej zaznaczyli swoją przewagę na boisku, awansując kilka chwil później do strefy medalowej turnieju w Warszawie.

Lõhmus/Korotkov EST [6] – Kruk/Szałankiewicz POL [1] 0:2
(10:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę