Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Dwa zwycięstwa polskich par

WT Warszawa: Dwa zwycięstwa polskich par

fot. cev.eu

Rozpoczął się turniej główny z cyklu World Tour w Warszawie. Wystartowało w nim sześć polskich duetów. Swoje mecze wygrały tylko dwa z nich – Kruk/Szałankiewicz oraz Kurowski/Miszczuk.  

Jako pierwszy z polskich duetów rywalizację w turnieju głównym zaczęli Miłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz, którzy zmierzyli się z holenderską parą – Luini/Nijeboer. W premierowej odsłonie to biało-czerwoni dyktowali warunki gry. Zyskali przewagę, której nie oddali do końca, wygrywając 21:16. Drugi set był już znacznie bardziej zacięty. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić przeciwnicy. To oni wygrywali kluczowe akcje, co przełożyło się na ich sukces (21:18). W tie-breaku jednak nie poszli za ciosem. To Polacy wrócili do dobrej gry, a lepsza skuteczność na siatce pozwoliła im przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (15:12).Gorzej poszło Piotrowi Groszkowi i Piotrowi Ilewiczowi, którzy rywalizowali z łotewską parą – Bedritis/Rinkevics. Od początku meczu to rywale narzucili Polakom swój rytm gry. Ci popełniali więcej błędów i byli mniej skuteczni na siatce, w efekcie premierową odsłonę przegrali 15:21. W drugim secie zaprezentowali się lepiej. Częściej dotrzymywali kroku Łotyszom, ale kluczowe akcje ponownie padły łupem rywali, którzy triumfowali 21:17, notując zwycięstwo na swoim koncie.

Nie powiodło się także Mateuszowi Florczykowi i Jakubowi Nowakowi, których los zetknął z argentyńską parą – Capogrosso/Amieva. Siatkarze z Ameryki Południowej lepiej weszli w spotkanie. Wypracowali sobie przewagę, której Polakom nie udało się zniwelować do końca pierwszej odsłony. Ostatecznie przegrali ją 15:21. W drugiej starali się walczyć. Pokazali się z lepszej strony, ale nie potrafili przełamać Argentyńczyków. To oni w końcówce dyktowali warunki gry, co przełożyło się na ich triumf 21:16, a w całym pojedynku 2:0.

W kolejnym meczu doszło do polskiej konfrontacji, bowiem Mikołaj Miszczuk i Jakub Kurowski zmierzyli się z Michałem Koryckim i Jarosławem Lechem. Był to wyrównany bój. Prowadzenie zmieniało się w pierwszym secie jak w kalejdoskopie. O jego losach musiała zadecydować walka na przewagi. W niej okazali się lepsi Miszczuk z Kurowskim, którzy wygrali 24:22. W drugim secie do walki zerwali się Korycki z Lechem, ale nie byli w stanie odskoczyć od rywali. Znowu wynik oscylował wokół remisu. Kluczowe akcje ponownie padły łupem Miszczuka i Kurowskiego, którzy triumfowali 21:19.

Przez kwalifikacje do turnieju głównego przebrnęli Martin Chiniewicz i Maciej Kałuża. W pierwszym meczu turnieju głównego ich rywalami byli Finowie – Nurminen/Siren. Od początku spotkania to Skandynawowie przejęli inicjatywę na boisku. Pojedyncze udane zagrania biało-czerwonych nie pozwoliły im wrócić do gry. Finowie kontrolowali wynik, pewnie triumfując w premierowej odsłonie 21:14. W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Polacy tylko krótkimi fragmentami dotrzymywali kroku przeciwnikom. Nie zdobyli serii punktów przy swojej zagrywce, która pozwoliłaby im wrócić do meczu. Ostatecznie przegrali 15:21, a w całym pojedynku 0:2.

Kruk/Szalankiewicz (POL) – Luini/Nijeboer T. (NED) 2:1
(21:16, 18:21, 15:12)

Bedritis/Rinkevics (LAT) – Groszek/Ilewicz (POL) 2:0
(21:15, 21:17)

Capogrosso/Amieva (ARG) – Florczyk/Nowak (POL) 2:0
(21:15, 21:16)

Nurminen/Siren (FIN) – Kałuża/Chiniewicz (POL) 2:0
(21:14, 21:15)

Miszczuk/Kurowski (POL) – Korycki/Lech (POL 2:0
(24:22, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę