Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Dwa polskie duety z awansem do turnieju głównego

WT Warszawa: Dwa polskie duety z awansem do turnieju głównego

Siatkarze plażowi rozpoczęli zmagania na turnieju z cyklu World Tour w Warszawie. Do kwalifikacji przystąpiły trzy polskie duety – Beniamin Olechnowicz/Jacek Rejno, Michał Korycki/Jarosław Lech oraz Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz. W pierwszej rundzie odpadli Olechnowicz/Rejno, którzy ulegli Koryckiemu i Lechowi. Kałuża/Chiniewicz oraz Korycki/Lech triumfowali natomiast w drugiej rundzie i awansowali do turnieju głównego.

Już w pierwszej rundzie kwalifikacji doszło do polskiego starcia – Beniamin Olechnowicz oraz Jacek Rejno rywalizowali z Michałem Koryckim oraz Jarosławem Lechem. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana i zacięta, a o wyniku decydowała końcówka na przewagi. W niej ostatecznie lepszy okazał się duet Korycki/Lech. Tak minimalna porażka zdeprymowała parę Olechnowicz/Rejno, która nie miała zbyt wiele do powiedzenia w drugim secie. Korycki i Lech zdominowali rywali, wygrali 21:14 i awansowali tym samym do drugiej rundy kwalifikacji.

Od drugiej rundy kwalifikacji zmagania rozpoczęli Maciej Kałuża oraz Martin Chiniewicz, a ich rywalami byli Holendrzy Sam Van der Loo i Rik Damen. Mecz lepiej otworzyli siatkarze z Królestwa Niderlandów, którzy zdominowali pierwszą partię i wygrali ją do 13. Taki wynik podziałał na Polaków jak zimny prysznic, otrząsnęli się oni w drugim secie i po wyrównanej walce triumfowali 21:19. Tie-breaka kontrolowali natomiast od początku do końca i zwyciężając 15:9 awansowali do turnieju głównego.

Michał Korycki oraz Jarosław Lech bardzo źle rozpoczęli spotkanie drugiej rundy kwalifikacji, w którym mierzyli się z Kanadyjczykami Ivanem Reką oraz Danielem Dearingiem. W pierwszej partii Polacy nie mieli nic do powiedzenia i zdecydowanie ulegli 10:21. Jednak podobnie jak ich koledzy wcześniej, podnieśli się w drugim secie i triumfowali po wyrównanej walce 21:19. Tie-break również był zacięty, a o wyniku decydowała końcówka. W niej ponownie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali 15:12, awansując tym samym do turnieju głównego.

Olechnowicz/Rejno [POL] – Korycki/Lech [POL] 0:2
(20:22, 14:21)

Kałuża/Chiniewicz [POL] – Van der Loo/Damen [NED] 2:1
(13:21, 21:19, 15:9)

Reka/Dearing [CAN] – Korycki/Lech [POL] 1:2
(21:10, 19:21, 12:15)plazó