Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Dwa polskie duety z awansem do turnieju głównego

WT Warszawa: Dwa polskie duety z awansem do turnieju głównego

fot. CEV

Siatkarze plażowi rozpoczęli zmagania na turnieju z cyklu World Tour w Warszawie. Do kwalifikacji przystąpiły trzy polskie duety – Beniamin Olechnowicz/Jacek Rejno, Michał Korycki/Jarosław Lech oraz Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz. W pierwszej rundzie odpadli Olechnowicz/Rejno, którzy ulegli Koryckiemu i Lechowi. Kałuża/Chiniewicz oraz Korycki/Lech triumfowali natomiast w drugiej rundzie i awansowali do turnieju głównego.

Już w pierwszej rundzie kwalifikacji doszło do polskiego starcia – Beniamin Olechnowicz oraz Jacek Rejno rywalizowali z Michałem Koryckim oraz Jarosławem Lechem. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana i zacięta, a o wyniku decydowała końcówka na przewagi. W niej ostatecznie lepszy okazał się duet Korycki/Lech. Tak minimalna porażka zdeprymowała parę Olechnowicz/Rejno, która nie miała zbyt wiele do powiedzenia w drugim secie. Korycki i Lech zdominowali rywali, wygrali 21:14 i awansowali tym samym do drugiej rundy kwalifikacji.Od drugiej rundy kwalifikacji zmagania rozpoczęli Maciej Kałuża oraz Martin Chiniewicz, a ich rywalami byli Holendrzy Sam Van der Loo i Rik Damen. Mecz lepiej otworzyli siatkarze z Królestwa Niderlandów, którzy zdominowali pierwszą partię i wygrali ją do 13. Taki wynik podziałał na Polaków jak zimny prysznic, otrząsnęli się oni w drugim secie i po wyrównanej walce triumfowali 21:19. Tie-breaka kontrolowali natomiast od początku do końca i zwyciężając 15:9 awansowali do turnieju głównego.

Michał Korycki oraz Jarosław Lech bardzo źle rozpoczęli spotkanie drugiej rundy kwalifikacji, w którym mierzyli się z Kanadyjczykami Ivanem Reką oraz Danielem Dearingiem. W pierwszej partii Polacy nie mieli nic do powiedzenia i zdecydowanie ulegli 10:21. Jednak podobnie jak ich koledzy wcześniej, podnieśli się w drugim secie i triumfowali po wyrównanej walce 21:19. Tie-break również był zacięty, a o wyniku decydowała końcówka. W niej ponownie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali 15:12, awansując tym samym do turnieju głównego.

Olechnowicz/Rejno [POL] – Korycki/Lech [POL] 0:2
(20:22, 14:21)

Kałuża/Chiniewicz [POL] – Van der Loo/Damen [NED] 2:1
(13:21, 21:19, 15:9)

Reka/Dearing [CAN] – Korycki/Lech [POL] 1:2
(21:10, 19:21, 12:15)plazó

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę