Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Sofii: Polska para przegrała w drugiej rundzie

WT w Sofii: Polska para przegrała w drugiej rundzie

Nieco tylko ponad pół godziny potrzebowali Mariusz Prudel i Mateusz Florczyk, żeby odprawić z kwitkiem serbską parę Djordje Klasnic/Vlastimir Lukic w pierwszej rundzie kwalifikacji do World Tour w Sofii. W drugiej rundzie kwalifikacji Polakom nie udało się jednak pokonać Portugalczyków – Joao Pedrosa/Hugo Campos.

Nasi siatkarze pozwolili rywalom zdobyć odpowiednio w setach 16 i 17 punktów i spokojnie mogli czekać na popołudniowy mecz z portugalską parą Joao Pedrosa/Hugo Campos, która bez większego wysiłku ograła duet belgijski.

Niestety w drugiej rundzie kwalifikacji nie poszło im już tak dobrze. Mariusz Prudel i Mateusz Florczyk w pierwszym secie ulegli portugalskiemu duetowi 17:21. W drugim do samego końca walczyli, aby doprowadzić do tie-breaka. Spotkanie trwało aż 49 minut, ale w drugiej odsłonie biało-czerwoni przegrali po grze na przewagi 27:29 i zabraknie ich w fazie grupowej.

W turnieju głównym zagrają za to Maciej Rudol/Jakub Nowak i Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak.

Prudel/Florczyk – Klasnic/Lukic 2:0
(21:16, 21:17)

Prudel/Florczyk – Pedrosa/Campos 0:2
(17:21, 27:29)