Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia: W polskim pojedynku lepsi Brożyniak i Janiak

WT Sofia: W polskim pojedynku lepsi Brożyniak i Janiak

W pierwszym meczu grupy B turnieju World Tour w Sofii rozegrany został polski pojedynek. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak zmierzyli się z Maciejem Rudolem i Jakubem Nowakiem. Starcie było niezwykle zacięte i trwało aż 50 minut. W trzecim secie lepiej zaprezentował się duet Brożyniak/Janiak i to oni wygrali ten mecz.

Od początku pierwszego grupowego pojedynku nie brakowało walki. Oba duety do końca starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie w pierwszej partii 21:19 triumfowali Maciej Rudol i Jakub Nowak. Druga odsłona ponownie była wyrównana. Mimo porażki w pierwszej odsłonie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak nie dawali za wygraną i to do nich należało ostatnie słowo w tej batalii, a zwycięzcę całego pojedynku wyłonił dopiero trzeci set.

Ostatnia partia toczyła się już po myśli Brożyniaka i Janiaka. którzy w sobotę powalczą o zwycięstwo w grupie z irańskim duetem Raoufi R./A. Mirzaali. Rudol/Nowak zmierzą się natomiast z Bułgarami – Georgijem Bratojewem i Mirosławem Gradinarowem. Reprezentanci gospodarzy w swoim pierwszym pojedynku ulegli Irańczykom do 9 i 19.

Brożyniak/Janiak POL [7] – Rudol/Nowak POL [10] 2:1
(19:21, 21:19, 15:10)