Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia: Sobotni poranek dla Polaków

WT Sofia: Sobotni poranek dla Polaków

Maciej Rudol i Jakub Nowak po wczorajszej porażce z drugim polskim duetem – Brożyniak/Janiak – dziś odnieśli zwycięstwo nad Bułgarami – Georgim Bratoewem i Mirosławem Gradinarowem. Biało-czerwoni wygrali w dwóch setach, jednak w każdym walka toczyła się do samego końca.

Druga polska para w grupie B – Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – zagrała przeciwko duetowi z Iranu – Rahmanowi Raoufiemu i Abolhamedowi Mirzaaliemu. Tu również nie zabrakło walki na przewagi, jednak tylko w pierwszym secie. W drugim już górowali Polacy, którzy ostatecznie wygrali 2:0.

W piątek w pierwszym meczu grupy B turnieju World Tour w Sofii Maciej Rudol i Jakub Nowak musieli uznać wyższość drugiego polskiego duetu – Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka. W sobotę rano zmierzyli się z reprezentantami Bułgarii – Georgim Bratoewem i Mirosławem Gradinarowem, którzy występują również w kadrze narodowej halowej odmiany siatkówki.

Biało-czerwoni potrzebowali dwóch setów, aby wygrać z rywalami, jednak było to bardzo zacięte spotkanie. W obu partiach walka trwała do samego końca, w pierwszym secie na przewagi. Ostatecznie, z jedną wygraną i jedną porażką, duet Rudol/Nowak uplasował się na 3. miejscu w grupie.

Bratoew/Gradinarow [BUL] – Rudol/Nowak [POL] 0:2
(21:23, 19:21)

Fazę grupą zwycięstwem zakończyła też druga polska para – Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Pierwszy set przyniósł emocjonującą końcówkę, w której biało-czerwoni zachowali więcej zimnej krwi i wygrali na przewagi. W drugiej partii było już nieco spokojniej, Polacy triumfowali z kilkupunktowym zapasem. Dzięki drugiej wygranej Brożyniak i Janiak zakończyli zmagania grupowe na 1. miejscu.

Raoufi/Mirzaali [IRI] – Brożyniak/Janiak [POL} 0:2
(21:23, 15:21)