Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia III: Złoto Polaków w cieniu kontuzji Brazylijczyka

WT Sofia III: Złoto Polaków w cieniu kontuzji Brazylijczyka

fot. Aleksandra Twardowska

Jakub Szałankiewicz oraz Mateusz Florczyk stanęli na najwyższym stopniu podium trzeciego jednogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w Sofii. Polacy od początku toczyli z rywalami wyrównaną walkę, końcówka pierwszego seta należała jednak do Brazylijczyków Vinicius/Maia. W drugiej partii pary kontynuowały zaciętą rywalizację, ale w połowie groźnej kontuzji doznał Vinicius, w związku z czym siatkarze z Brazylii musieli oddać mecz walkowerem. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie Bakhnar/Samodaj.

Mecz od początku był zacięty, inicjatywa była raz po jednej, a raz po drugiej stronie (10:10). Przy zagrywce Jakuba Szałankiewicza Polacy odskoczyli rywalom (14:12), jednak chwilę później Brazylijczycy ponownie doprowadzili do remisu (14:14). W końcówce Szałankiewicz został zablokowany i dało to minimalną przewagę siatkarzom z Brazylii (19:17). Autowe uderzenie Mateusza Florczyka powiększyło dystans, a seta zakończyło sprytne zagranie Viniciusa De Araujo (21:17).Początek drugiej partii ponownie był wyrównany, jednak trudna zagrywka Viniciusa pozwoliła Brazylijczykom objąć prowadzenie (8:4). Polacy nie zamierzali łatwo się poddać i gdy Florczyk popisał się skutecznym blokiem było już po 9. W kolejnych akcjach przejęli oni inicjatywę (13:11), jednak po „czapie” w wykonaniu Brazylijczyków na tablicy wyników ponownie widniał remis (13:13). W połowie seta kontuzji doznał Vinicius, po tym, jak niefortunnie zeskoczył po próbie bloku. Uraz okazał się na tyle poważny, że Brazylijczycy nie mogli już wrócić do rywalizacji.

Tym samym złoto zostało przyznane duetowi Szałankiewicz/Florczyk, Vinicius i Matheus Maia musieli zadowolić się srebrem. Wcześniej brąz wywalczyli Petr Bakhnar oraz Waleri Samodaj, którzy 2:0 pokonali Milosa Milicia Lazara Kolaricia.

Szałankiewicz/Florczyk – Vinicius/Maia 0:1
(17:21, 14:14)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę