Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

WT Sofia III: Szałankiewicz i Florczyk zagrają w finale

fot. Aleksandra Twardowska

Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk w półfinale turnieju w Sofii mierzyli się z Petrem Bakhnarem i Walerijem Samodajem. Zarówno Polacy, jak i Rosjanie podchodzili do tego meczu niepokonani. Siatkarze z Rosji dodatkowo nie przegrali ani jednego seta we wcześniejszych fazach rywalizacji. Zwycięską passę podtrzymali reprezentanci Polski i to oni zagrają o 1. miejsce, natomiast Rosjanom pozostała walka o najniższy stopień podium.

Na początku spotkania Rosjanie górowali na siatce, nie tylko skutecznie atakując, ale również dobrze blokując Polaków (4:1, 6:2). Mimo starań Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz mieli problemy z odrobieniem powstałych strat. Polacy nie odpuszczali w ataku, mocno zagrywali, jednak rywale wychodzili nawet z trudnych sytuacji (12:9). Większość akcji była krótka. Petr Bakhnar i Walerij Samodaj kontrolowali przebieg gry, a ich przewaga pozostawała bardzo wyraźna (18:14). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy, szczególnie w polu zagrywki. Blok Bakhnara na Florczyku dał serię piłek setowych Rosjanom (20:15), a kontratak tego zawodnika zamknął tę odsłonę.Po asie Jakuba Szałankiewicza Polacy prowadzili 2:0 na początku drugiej partii. Pierwszy punkt dla rywali zdobył mocnym atakiem Samodaj. Rosjanie musieli gonić wynik, po autowym ataku Florczyka na tablicy pojawił się remis (7:7). Bakhnar/Samodaj nie poszli jednak za ciosem. W kolejnych akcjach skutecznie punktował Szałankiewicz, biało-czerwonym dopisywało również szczęście i ponownie odskoczyli na kilka punktów – 11:7. Po czasie rosyjski duet ponownie doszedł do głosu, złapał kontakt punktowy, dlatego o przerwę poprosili Polacy (11:12). Nie wybiło to z rytmu Samodaja, który posyłał kolejne celne zagrywki (13:12). Dopiero zagranie Szałankiewicza przerwało serię (13:13). W dalszej fazie wynik oscylował wokół remisu (17:16, 18:18). Po ataku Florczyka Polacy mieli piłkę setową, a błąd rywali dał im ostatni punkt.,

Od pierwszych akcji trzeciego seta trwała zacięta walka (6:6). Stopniowo Polacy zaczęli wychodzić na prowadzenie, dlatego przy stanie 8:6 dla biało-czerwonych o czas poprosili Rosjanie. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Gdy blok obił Florczyk było już 11:8 dla Polaków. Reprezentanci Polski kontynuowali skuteczną grę. Mocny atak Szałankiewicza dał serię piłek meczowych (14:9). Chociaż rywale obronili pierwszą z nich, w kolejnej akcji zaserwowali w siatkę i to biało-czerwoni triumfowali w tym półfinale.

Bakhnar/Samodaj RUS [1] – Szałankiewicz/Florczyk POL [5] 1:2
(21:15, 19:21, 10:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę