Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

WT Sofia II: Półfinał nie dla Polek

fot. eevza.eu

Polska para Kinga Legieta/Aleksandra Gromadowska zakończyła udział w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Sofii tuż przed półfinałem. Polki wygrały co prawda zacięte spotkanie w barażu o ćwierćfinał 2:0 z Bułgarkami Dinowa/Kolewa, jednak w samym ćwierćfinale zostały zdominowane przez Wenezuelki Aguda/Gabi i przegrały w dwóch setach.

Kinga Legieta oraz Aleksandra Gromadowska z bilansem jednej porażki i jednego zwycięstwa zajęły trzecie miejsce w grupie B, co dało im prawo do gry o ćwierćfinał w barażu. W nim trafiły na bułgarski duet Asya Dinowa/Sławina Kolewa, który w grupie C uplasował się na drugim miejscu również z jedną przegraną i jedną wygraną.Spotkanie od początku było niezwykle zacięte, żadna z ekip nie chciała dać za wygraną i o końcowym wyniku decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się Legieta oraz Gromadowska, które zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały 23:21. Wyszarpane zwycięstwo pozytywnie wpłynęło na Polki, które kontrolowały przebieg drugiej partii. Bułgarki co prawda dzielnie walczyły, jednak ponownie lepszy okazał się duet Legieta/Gromadowska, który triumfował 21:17 i 2:0 w całym meczu.

Dinowa/Kolewa [BUL] – Legieta/Gromadowska [POL] 0:2
(21:23, 17:21)


W ćwierćfinale Polki trafiły na wenezuelską parę Norisbeth Agudo/Gabriela Brito, która z kompletem zwycięstw wygrała grupę A. Przeciwniczki okazały się zbyt mocne dla Legiety i Gromadowskiej. W pierwszej partii Wenezuelki całkowicie zdominowały polską parę i wygrały efektownie 21:8. W drugim secie duet Legieta/Gromadowska spisał się nieco lepiej, jednak ostatecznie Agudo i Gabi pewnie triumfowały 21:14 i tym samym awansowały do półfinału. Polki natomiast pożegnały się z turniejem.

Legieta/Gromadowska [POL] – Agudo/Gabi [VEN] 0:2
(8:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę