Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia II: Półfinał nie dla Polek

WT Sofia II: Półfinał nie dla Polek

Polska para Kinga Legieta/Aleksandra Gromadowska zakończyła udział w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Sofii tuż przed półfinałem. Polki wygrały co prawda zacięte spotkanie w barażu o ćwierćfinał 2:0 z Bułgarkami Dinowa/Kolewa, jednak w samym ćwierćfinale zostały zdominowane przez Wenezuelki Aguda/Gabi i przegrały w dwóch setach.

Kinga Legieta oraz Aleksandra Gromadowska z bilansem jednej porażki i jednego zwycięstwa zajęły trzecie miejsce w grupie B, co dało im prawo do gry o ćwierćfinał w barażu. W nim trafiły na bułgarski duet Asya Dinowa/Sławina Kolewa, który w grupie C uplasował się na drugim miejscu również z jedną przegraną i jedną wygraną.

Spotkanie od początku było niezwykle zacięte, żadna z ekip nie chciała dać za wygraną i o końcowym wyniku decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się Legieta oraz Gromadowska, które zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały 23:21. Wyszarpane zwycięstwo pozytywnie wpłynęło na Polki, które kontrolowały przebieg drugiej partii. Bułgarki co prawda dzielnie walczyły, jednak ponownie lepszy okazał się duet Legieta/Gromadowska, który triumfował 21:17 i 2:0 w całym meczu.

Dinowa/Kolewa [BUL] – Legieta/Gromadowska [POL] 0:2
(21:23, 17:21)

W ćwierćfinale Polki trafiły na wenezuelską parę Norisbeth Agudo/Gabriela Brito, która z kompletem zwycięstw wygrała grupę A. Przeciwniczki okazały się zbyt mocne dla Legiety i Gromadowskiej. W pierwszej partii Wenezuelki całkowicie zdominowały polską parę i wygrały efektownie 21:8. W drugim secie duet Legieta/Gromadowska spisał się nieco lepiej, jednak ostatecznie Agudo i Gabi pewnie triumfowały 21:14 i tym samym awansowały do półfinału. Polki natomiast pożegnały się z turniejem.

Legieta/Gromadowska [POL] – Agudo/Gabi [VEN] 0:2
(8:21, 14:21)