Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia: Drugie zwycięstwo Polek i pierwsze miejsce w grupie

WT Sofia: Drugie zwycięstwo Polek i pierwsze miejsce w grupie

Drugie zwycięstwo w turnieju głównym w World Tour w Sofii odniosła polska para Aleksandra Gromadowska i Kinga Legieta. Polki stanęły na wysokości zadania, pokonały cypryjski duet 2:1 i zajęły pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu awansowały do kolejnej rundy.

W pierwszym secie przez cały czas trwała zacięta gra. Polki dominowały w grze na siatce i wygrały tę część zmagań w stosunku 21:18. W drugiej odsłonie tego meczu górą był cypryjski duet, który od samego początku seta wypracował sobie kilkupunktową przewagę i utrzymał ją do końca.

O tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break. W nim lepsze okazały się być biało-czerwone, które wygrały 15:13. Dzięki tej wygranej duet Gromadowska/ Legieta awansował do ćwierćfinału. W nim spotkają się ze zwycięzcą spotkania Hladun/Baburina UKR [8] / Agudo/Gabi VEN [2].

Gusarova/ Nystrom Er. CYP [13] – Gromadowska/ Legieta POL [5] 1:2
(18:21, 21:15, 13:15)