Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia 4: Polki zagrają w półfinale turnieju

WT Sofia 4: Polki zagrają w półfinale turnieju

Jagoda Gruszczyńska i Kinga Legieta wygrały w sobotę baraż o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Sofii, pokonując w dwóch setach parę bułgarską Kalfinowa/Nikołowa. W walce o półfinał biało-czerwone stoczyły niezwykle wyrównany i zacięty bój z Holenderkami Priem/Reinders. Nasze siatkarki wygrały w tie-breaku 15:13 i w niedzielę zagrają w półfinale z Estonkami, a potem o medal.

Jagoda Gruszczyńska i Kinga Legieta po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie w turnieju głównym World Tour w Sofii trafiły do barażu o awans do ćwierćfinału. Ich rywalkami były reprezentujące Bułgarię Joana Kalfinowa i Simona Nikołowa.

Jak się okazało rywalki nie sprawiły zbyt wielu problemów naszym siatkarkom. Polki bardzo szybko zbudowały sobie przewagę w pierwszym secie, stale ją powiększając. Ich przewaga nad rywalkami była bardzo duża, czego efektem był wysoko wygrany set do 10. Również w drugiej partii Legieta i Gruszczyńska nie dały przeciwniczkom szans. Mając dużą przewagę na siatce punktowały raz za razem, Bułgarki w pewnym momencie mogły już tylko bezradnie się przyglądać coraz lepiej grającym Polkom. Biało-czerwone wygrały znów do 10 i awansowały do ćwierćfinału.

W walce o półfinał Kinga Legieta i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z Esmee Priem i Iris Reinders z Holandii. Tu już nie było tak łatwo i nasze siatkarki musiały się sporo napracować. W pierwszym niezwykle wyrównanym secie Polki wygrały po końcówce na przewagi 22:20. Drugi set również był zacięty i żaden z zespołów nie mógł sobie wypracować większego prowadzenia. Znów doszło do walki na przewagi i gdy wydawało się, że biało-czerwone rozstrzygną ten mecz w dwóch setach, ostatnie piłki należały do siatkarek z Holandii. Wygrały one 24:22 i doprowadziły do wyrównania.

W tie-breaku również nie było łatwo. Priem i Reinders nie ustępowały, grały bardzo dobrze, ale w ostatnich piłkach to Polki miały więcej do powiedzenia. Gruszczyńska i Legieta wygrały 15:13 i całe spotkanie 2:1, dzięki czemu awansowały do niedzielnego półfinału. W nim zagrają z estońską parą Hollas/Soomets.