Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia 4: Para Sdebel/Korycki poza turniejem

WT Sofia 4: Para Sdebel/Korycki poza turniejem

Turniej z cyklu World Tour rozgrywany w Sofii zdecydowanie nie był udany dla męskich par z Polski. W kwalifikacjach odpadły duety Kałuża/Chiniewicz i Groszek/Warzocha, zaś w turnieju głównym Adrian Sdebel i Michał Korycki przegrali oba spotkania i również pożegnali się z dalszą rywalizacją. W sobotę rano Polacy musieli uznać wyższość Bułgarów – Nevena Nesheva i Delcho Raeva.

Przypomnijmy, że Sdebel i Korycki udział w turnieju głównym w grupie A rozpoczęli od porażki z Rosjanami –  Artemem Jarzutkinem i Dmitrijem Weretiukiem.

W sobotę rano biało-czerwoni stanęli przed szansą na utrzymanie się w turnieju. Aby tak się stało, musieli wygrać mecz z Bułgarami Nevenem Neshevem i Delcho Raevem. Spotkanie jednak wyglądało bardzo podobnie do poprzedniego w wykonaniu Polaków.

W pierwszym secie przewaga pary bułgarskiej była niezaprzeczalna i w efekcie Neshev/Raev wygrali wyraźnie 21:11. W drugiej partii Sdebel i Korycki grali dużo pewniej, co oddawał wyrównany wynik seta. W końcówce jednak ponownie górą byli Bułgarzy, którzy triumfowali do 19 i w cały meczu 2:0.

Biało-czerwoni zakończyli zmagania w grupie A na ostatnim miejscu.

Neshev/Raev (BUL) – Sdebel/Korycki (POL) 2:0
(21:11, 21:19)